Şub 26, 2023
11935 Görüntüleme

2022 PTT İnternet Bankacılığı Başvuru, Şifre Alma ve Sıfırlama

Yazar:

PTT’den emekli maaşı alan, para transferi işlemlerinde PTT’yi kullanan vatandaşlar, PTT internet bankacılığı uygulamalarından faydalanmak  istiyor.

PTT’den emekli maaşı alan, para transferi işlemlerinde PTT’yi kullanan vatandaşlar, PTT internet bankacılığı uygulamalarından faydalanmak  istiyor.

Son günlerde hayata geçirilen çalışmalar kapsamında PTT her geçen gün sahip olduğu müşteri ağını genişletmeyi başarıyor. Birçok banka tarafından düzenlenen kredi kampanyası kapsamında kredi sağlayıcı kuruluş olarak görev üstlenen PTT, aynı zamanda il ve ilçe merkezlerinde, kasabalarda şubesi bulunmayan bankalar için de kredi ödeme hizmet i sunuyor.

PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma

PTT Bank’ın internet bankacılığı hizmetinden faydalanmak, başvuru yapmak için ilk etapta PTT internet bankacılığı şifre alma işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor. PTT Bank internet bankacılığı kullanımını öncesinde ipç şifresi alınması gerekiyor. İpç’nin açılımı “İnteraktif Posta Çeki” anlamına geliyor. Bu şifre olmadan, PTT bank internet bankacılığı işlemleri gerçekleştirilemiyor.

PTT Bank ipç şifresi alabilmek adına, ilk etapta size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. PTT Bank şubesine yapacağınız PTT internet bankacılığı başvuru işlemi sonrasında, PTT’nin internet üzerinden sunduğu hizmetlerden faydalanabilmektesiniz.

PTT şubesine gidip, ipç şifresi başvurusu yaptığınızda, gişe görevlisi tarafından size verilen başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Sonrasında yine PTT gişe görevlisinin size vereceği bir sözleşmeyi imzalamanız da gerekirken, PTT ipç şifreniz size teslim ediliyor. Bu aşamada cep telefonu numaranızı doğru bir şekilde getirmeniz gerekiyor. Başvurunuzun onaylanması ve ipç şifrenizi almanız halinde PTT size bir SMS gönderiyor.

PTT İPÇ Şifresi Nasıl Alınır? Nasıl Değiştirilir?

Bir önceki paragrafta da bahsettiğimiz üzere, PTT ipç şifresi alabilmek için size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. Şubeye gittiğinizde bir başvuru formu doldurmanız, size verilen sözleşmeyi imzalamanız, sonrasında cep telefonunuza gelen şifreyi kullanmanız gerekiyor.

PTT ipç şifresi nasıl öğrenilir sorusuna verilecek en doğru cevap, ilk defa şifre alıyorsanız şubeye gitmeniz gerektiğidir. PTT’den alacağınız şifre ile birlikte PTT internet bankacılığı başvuru ve diğer hizmetleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

PTT  Bank internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra, hesap bilgilerinizi girip, şifrenizi güncelleyebilirsiniz. PTT ipç şifresi güncelleme işlemi için karşınıza çıkan ekrandan “Şifre Güncelle” kısmına tıklamanız gerekiyor. Bu işlemi yaparak, mevcut PTT ipç şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Eğer internet bankacılığı şifrenizi sıfırlama işlemini şifrenizi unutmanız sebebiyle yapıyorsanız, ilk şifre alımınızda olduğu gibi size en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz. Ya da PTT müşteri hizmetlerini arayarak, şifrenizin sıfırlanıp, size SMS olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT Kredisi Nedir? başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kredisi

Görüşler 2022 PTT İnternet Bankacılığı Başvuru, Şifre Alma ve Sıfırlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir