Mar 9, 2023
13103 Görüntüleme

2022 PTT Kargo Takip, Sorgulama, Hesaplama ve Ücretleri

Yazar:

Ülkemizde en çok kullanılan kargo şirketlerinden olan PTT Kargo, yurt içi ve yurt dışı gönderimleri ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Resmi şekilde kargo taşımacılığı yapan PTT Kargo takip servisleri ile de müşteri memnuniyetini sağlayan yenilikçi bir kuruluştur.

Ülkemizde en çok kullanılan kargo şirketlerinden olan PTT Kargo, yurt içi ve yurt dışı gönderimleri ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Resmi şekilde kargo taşımacılığı yapan PTT Kargo takip servisleri ile de müşteri memnuniyetini sağlayan yenilikçi bir kuruluştur. PTT Kargo, her yere ve her noktaya kargo gönderimi yaparak ayrıca bu hizmeti en güvenilir ve en hesaplı şekilde sunmayı başaran bir firmadır.

PTT Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

2022 PTT Kargo Takip, Sorgulama, Hesaplama ve Ücretleri

PTT yurtdışı kargo gönderimlerini aynı ülkemizde yapıldığı gibi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmektedir. PTT kargom nerede hizmeti ile de online şekilde takip edilen gönderilerin teslimata kadar olan süreçleri anlık olarak paylaşılmaktadır. Kargo gönderilerinin Türkiye’nin ve dünyanın neresine yapıldığı farketmeksizin kargonun nerede olduğu ve hangi süreçte olduğu gibi bilgiler gönderi takip uygulaması üzerinden öğrenilebilmektedir. PTT kargo takibi için gönderi barkod numarası ve güvenlik kodu yeterli olmaktadır. PTT online web sitesi üzerinden kargo işlemlerinin yanı sıra PTT internet bankacılığı işlemleri de kolaylıkla ve güvenle yapılabilmektedir.

PTT Kargo Hesaplama ve Ücretleri

PTT kargo ücretleri kargo gönderim uygulaması üzerinden farklı kriterler girilerek hesaplanmaktadır.  Kargo özellikleri (ağırlık, boy, en, desi, Normal kargo, İl İçi Yakın Teslimat, Alıcıya Teslim, Adresten Alma, PTT Şubede Teslim, Teslim SMS, Sigortalı, Adrese Teslim gibi kriterler kargo ücretlerini belirlemektedir. PTT online uygulaması üzerinden veya web sitesinden takip edilebilen kargo işlemlerinin yanı sıra PTT fatura ödeme işlemlerinin anında gerçekleştirilmesi de oldukça kolaydır. Şubeden de yapılabilen bankacılık işlemlerinin online şekilde tüm fatura ödeme işlemlerinin yapıldığı altyapısı ile PTT firması ülkemizde son zamanlarda öne çıkmaktadır. PTT sunduğu dijital hizmetler ile oldukça önemli bir avantaj sağlarken tüm işlemlerin kolay ve hızlı bir şekilde yapılması da en önemli özelliklerden olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan PTT Posta-Kargo Takip ve Sorgulama İşlemleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler 2022 PTT Kargo Takip, Sorgulama, Hesaplama ve Ücretleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir