Mar 9, 2023
18959 Görüntüleme

2022 PTT Mesai Saatleri: PTT Kaçta Açılıyor?

Yazar:

PTT çalışma saatleri diğer resmi kurumlar gibidir. Ayrıca Posta Gönderim Merkezi ile Kargo Dağıtım yerlerinin Cumartesi yarım gün açık olması vatandaşlar tarafından PTT’nin Cumartesi günleri açık olduğu kanısı yaratmaktadır.

PTT, 170 yıldan bu yana Türkiye’nin en köklü devlet kurumlarından biri olarak faaliyet göstermektedir. PTT Posta ve Telgraf Teşkilatı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı hizmet veren resmi bir devlet kurumudur. Günümüzde posta, telefon ve telgraf hizmetlerinin yanı sıra bankacılık hizmetleri ile de adını duyurmaktadır.

2020 PTT Mesai Saatleri

PTT çalışma saatleri diğer resmi kurumlar gibidir. Ayrıca Posta Gönderim Merkezi ile Kargo Dağıtım yerlerinin Cumartesi yarım gün açık olması vatandaşlar tarafından PTT’nin Cumartesi günleri açık olduğu kanısı yaratmaktadır. PTT mesai saatleri olarak Cumartesi günleri kesinlikle kapalıdır ve herhangi bir işlem yapılmamaktadır. PTT kargonun 82 adet başmüdürlüğü, 1021 merkez şube, 2729 şube ve 510 acentesi ile geniş bir hizmet ağı vardır.

PTT Kaçta Açılıyor?

PTT çalışma saatleri kargo şubeleri ile diğer PTT şubelerinde de aynı şekildedir. Öğle arası için mola olurken hafta içi günlerinde mola saatleri geçerli olmaktadır. PTT mesai saatleri hafta içi tüm (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) standarttır. Hafta içi saat 08:30 ‘da açılan PTT şubeleri, saat 16:30 itibariyle de kapanmaktadır. Öğle saatinde 12:30’da öğle arasında kapanan tüm PTT şubeleri, bir saatlik öğle molasından sonra saat 13:30 itibariyle öğle arasından çıkarak rutin işlemlerine devam etmektedir.

PTT Kaçta Kapanıyor?

Ülkemizde resmi tatil günleri olarak Cumartesi ve Pazar günleri hafta sonu kapalı olan PTT, resmi tatillede ve bayramlarda da diğer kamu kurumları gibi kapalıdır. Normal çalışma günlerinde 08:30’da açılan ve 16:30’da kapanan bir mesaiye sahip bir kuruluştur. PTT Kargo dağıtım saatleri servisi saatleri de öğlen arası mola vermeyen şekilde 08:30 ile 17:00 arasında faaliyet göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Posta-Kargo Takip ve Sorgulama İşlemleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler 2022 PTT Mesai Saatleri: PTT Kaçta Açılıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir