Şub 2, 2023
11542 Görüntüleme

7 Adımda EPTTAVM Sipariş ve Sipariş İptali İşlemleri

Yazar:

Epttavm Sipariş Nasıl Verilir? Epttavm Sipariş İptali Nasıl Yapılır? Epttavm Para İade ve Ürün İade İşlemleri Hakkında Tüm Detaylar…

E PTT AVM, Türkiye’nin ilk 3 boyutlu alışveriş sitesi olarak bilinmektedir. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık olarak 6 yıl öncesinde kurulan bu şirket, tüketicilere çeşitli kategorilerde yüzlerce ürünü en uygun fiyatlar ile sunmaktadır. Bu sayede tüketiciler sitede diledikleri ürünü 3 boyutlu olarak inceleyebilmekte ve ürüne satın alma işleminin ardından sahip olabilmektedir. Üstelik PTT kargo aracılığı ile satın alınan ürün oldukça kısa bir süre içerisinde tüketiciye teslim edilmektedir.

Epttavm Sipariş Nasıl Verilir?

PTT AVM üzerinden sipariş verebilmek bir hayli kolaydır. Öncelikle müşterinin siteye giriş yaparak kategorilerden beğendiği ürünü alışveriş sepetine atması ya da tek bir ürün ile alışverişi tamamlamak istediğinde “Hemen Al” menüsünü kullanması gerekmektedir.  Hemen Al menüsü ile ilgili ekrana yönlendirilen tüketicinin üye girişi yapması ya da üye olmadan devam edebilmek için geçerli bir e-posta adresi girmesi gerekmektedir. Yönlendirilen sayfada satın alınan ürünün doğru olup olmadığını kontrol etmesi ve “Ürünü Kontrol Ettim” demesinin ardından siparişin gönderileceği bir adres kaydı oluşturması gerekmektedir. Dileyen müşteri kargosunu PTT şubelerinden de teslim alabilmektedir. Son olarak ödeme sayfasına yönlendirilen müşteri kredi kartı bilgilerini girerek ödemeyi gerçekleştirmeli ya da havale EFT işlemi ile ödemeyi gerçekleştirmelidir. Bu sayede müşteri yalnızca 7 adımda PTTAVM’den sipariş kaydını oluşturarak siparişini beklemeye koyulacaktır.

Epttavm Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

EPTTAVM sipariş iptali gerçekleştirmek sipariş vermeye kıyasla daha kolaydır. Müşterinin epttavm sipariş iptalini gerçekleştirebilmesi için öncelikle sisteme üye girişini yapması gerekmektedir. Ardından Kişisel bilgilerinin yer aldığı menü üzerinden Sipariş Geçmişine bakarak vermiş olduğu siparişi iptal edebilmesi mümkündür. Fakat bu işlem sipraiş onayının gerçekleştirilmesinden önce yapılabilmektedir. Yani sipariş veren bir müşteri ancak aynı gün içerisinde oldukça siparişini iptal edebilmektedir.

Epttavm Para İade ve Ürün İade İşlemleri

EPTTAVM ürün iade işlemleri, yine Sipariş Geçmişi menüsü aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Sipariş Geçmişi menüsüne giriş yapan müşterinin ekranın sol sütununda yer alan Sipariş İade menüsünü kullanarak iade etmek istediği ürünü seçmesi ve onaylaması gerekmektedir. Ayrıca iade nedenini de belirtmesi ve “Gönder” botunu ile işlemi tamamlaması gerekmektedir. Ürün şirketin eline ulaştıktan belli bir müddet sonrasında da EPTTAVM para iade gerçekleştirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan EPTTAVM’den Alışveriş Yapanların Yorumları, Avantaj ve Dezavantajları! başlıklı makalemizde E PTT AVM, Epttavm ve PTT AVM hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT AVM

Görüşler 7 Adımda EPTTAVM Sipariş ve Sipariş İptali İşlemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir