Haz 7, 2023
7450 Görüntüleme

EPTTAVM HGS Yükleme ve Sorgulama İşlemleri

Yazar:

Epttavm HGS Yükleme, HGS Sorgulama, Epttavm HGS Yükleme Güvenilir mi? EPTTAVM’den Neler Yapılabiliyor? Tüm Detaylar için…

E PTT AVM, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün kurmuş olduğu ve e-ticaret alanında faaliyet göstermekte olan bir şirkettir. Tüketicilere yüzlerce ürünü uygun fiyatlar ile sunan PTT AVM, aynı zamanda araç kilometre sorgulama, trafik cezası ödeme, MTV ödeme ya da HGS yükleme gibi hizmetler de sunmaktadır.

Epttavm HGS Yükleme

PTT AVM, tüketicilere onlarca kategoride binlerce ürün sunarken, ayrıca EPTTAVM HGS yükleme gibi bir hizmet de sunmaktadır. Bu işlemi üye olarak da gerçekleştirebilmek mümkün iken, üye olmadan da HGS yükleme yapılabilmektedir. PTT AVM üzerinden sadece PTT kanalı vasıtası ile satışı gerçekleştirilen ürünler için HGS yükleme yapılmaktadır.

PTT AVM resmi internet sitesi üzerinden HGS yükleme ekranını açan bir araç sahibinin bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilmesi için öncelikle araç plaka numarasını girmesi gerekmektedir. Araç plaka bilgilerini girerek yükleme işlemini başlatan araç sahibinin, daha sonrasında açılan ekran üzerinden yüklemek istediği bakiyeyi seçmesi ve kredi kartı bilgilerini girerek yükleme işlemini tamamlaması gerekmektedir. Sistem çeşitli bakiye seçenekleri sunarken, 10 TL, 25 TL, 50 TL, 250 TL ve 500 TL HGS bakiye yükleme alternatifleri sunulmaktadır.

Epttavm HGS Sorgulama

PTTAVM üzerinden gerçekleştirilen bu HGS bakiye yükleme işlemlerinde önce araç plaka sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem, bakiye yükleme işlemi ile aynı kanallar üzerinden gerçekleştirilmektedir. HGS yükleme yapmadan önce gerçekleştirilmesi zorunlu olan EPTTAVM HGS sorgulama işlemi, yine PTTAVM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. HGS yükleme için ilgili sayfaya giriş yapan araç sahibi öncelikle aracının plaka bilgilerini girerek sorgulama işlemini gerçekleştirmektedir. Yükleme işlemi ise daha sonraki adım olarak gerçekleştirilmektedir.

Epttavm HGS Yükleme Güvenilir mi?

Günümüzde pek çok araç sahibi, “EPTTAVM HGS yükleme güvenilir mi?” sorusunun cevabını merak etmekte ve bir yanıt aramaktadır. PTTAVM, tüketicilere alışverişlerde sunmuş olduğu devlet güvencesini, aynı şekilde araç sahiplerine HGS bakiye yükleme, MTV ödeme, araç trafik cezası ödeme gibi işlemlerde de sağlamaktadır. Kamu bünyesinde faaliyet göstermekte olan PTT’nin bir kuruluşu olan PTTAVM, bu doğrultuda hem tüketiciler adına, hem de araç sahipleri adına güven içerisinde tercih edilebilecek bir platform olarak bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan EPTTAVM’den Alışveriş Yapanların Yorumları, Avantaj ve Dezavantajları! başlıklı makalemizde E PTT AVM, Epttavm ve PTT AVM hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT AVM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir