May 11, 2023
8278 Görüntüleme

EPTTAVM Mağaza Açma Şartları ve Tüm Detaylar!

Yazar:

Epttavm Mağaza Açma Şartları, Epttavm’de Mağaza Nasıl Açılır? EPTTAVM Satıcı Girişi, Komisyon Oranları ve Diğer Detaylar…

E PTT AVM, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından kurulan ve e-ticaret alanında faaliyet göstermekte olan bir kuruluştur. Tüketicilere oldukça uygun fiyatlarda kaliteli ürünler sunan bu kuruluş, elektronikten giyime, pet shoptan anne ve bebek ürünlerine, hobi dünyasından kozmetik ve yaşam ürünlerine, otomobil ve motosikletten süpermarkete kadar her kategoride yüzlerce ürünü tüketici ile buluşturmaktadır. Bunun ile beraber bünyesinde pek çok marka için mağaza açma ve EPTTAVM giriş yapma imkanı sunan e-ticaret şirketi, EPTTAVM mağaza komisyon karşılığında markalara satış yapabilme imkanı sunmaktadır.

Epttavm’de Mağaza Nasıl Açılır?

PTT AVM üzerinden mağaza açıp hizmet verebilmek için öncelikle işletme sahibinin e-ticaret şirketinin resmi internet sitesine giriş yaparak “Mağaza Aç” menüsünü kullanması gerekmektedir. Bu menü üzerinde yer alan Firmanın Adı – Unvanı, adresi, Depo Adresi, iletişim bilgileri, vergi dairesi, vergi numarası, yetkili bilgileri, ürün bilgileri, kategorisi ve bunun gibi gerekli bilgilerin bulunduğu başvuru formunu doldurarak müracaat etmesi gerekmektedir. Kendisine mazağa açmak üzere başvuruda bulunan firmanın bu başvurusunu değerlendirmeye alan şirket kısa sürede dönüş sağlamakta ve EPTTAVM mağaza komisyon karşılığında mağaza açma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu sayede satıcıların şirket üzerinde mağazaları aktif hale getirilmektedir.

Epttavm Mağaza Açma Şartları

EPTTAVM mağaza açma şartları, genellikle firmanın resmi bir firma olması ve ürünleri ile alakalıdır. Örneğin; PTTAVM üzerinden mağaza açabilmek için firma ile alakalı gerekli resmi bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun ile beraber ürün bilgelerini oluşturup güncellemek, görsellerini ve özelliklerini oluşturmak, ürün varyantlarını tanımlamak, stok ve fiyat bilgilerini oluşturup güncellemek, sipariş bilgilerini KobiMaster’a aktarmak ve sipariş durum bilgilerini güncellemek EPTTAVM mağaza açma şartları arasında yer almaktadır. Bunun ile beraber satıcının aktif bir şekilde faaliyet gösterebilmesi için EPTTAVM mağaza ücretini düzenli bir şekilde ödemesi gerekmektedir.

EPTTAVM mağaza ücreti her kategorinin komisyon oranına göre değişiklik gösterirken, örneğin; telefon için yüzde 5, telefon aksesuarı için yüzde 10, spor giyim için yüzde 10, kitap için yüzde 8 komisyon uygulanmaktadır.

EPTTAVM Satıcı Girişi

EPTTAVM satıcı girişi yapabilmek için öncelikle şirketin mağaza başvurusunu onaylaması gerekmektedir. Ancak mağazası onaylanıp aktif hale getirilen firmalar EPTTAVM satıcı girişi gerçekleştirebilmektedir. Öte yandan EPTTAVM giriş şirket tarafından verilen bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilirken, bu şekilde giriş yapan satıcılar ürünleri hakkında bilgi güncellemeleri, stok durumları, yeni ürün girişi gibi işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan EPTTAVM’den Alışveriş Yapanların Yorumları, Avantaj ve Dezavantajları! başlıklı makalemizde E PTT AVM, Epttavm ve PTT AVM hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT AVM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir