May 9, 2023
8896 Görüntüleme

İnternetten PTT Kredisi Başvurusu Yapılıyor mu?

Yazar:

PTT, Aktif Bank, Burgan Bank, Denizbank, Odeabank ve çeşitli bankalar ile anlaşma sağlayarak hem kendisinden maaş alanlara hem de maaş almayanlara özel kredi destekleri sunuyor.

PTT, Aktif Bank, Burgan Bank, Denizbank, Odeabank ve çeşitli bankalar ile anlaşma sağlayarak hem kendisinden maaş alanlara hem de maaş almayanlara özel kredi destekleri sunuyor. Düzenlenen kredi kampanyalarından herkes faydalanabiliyor. Banka özelinde de şubelere kadar gitmeden, internetten PTT kredisi başvurusu yapabilme imkanı sunuluyor.

İnternetten PTT Kredisi Başvurusu Yapılan Bankalar

İnternetten PTT kredisi başvurusu yapmak ya da diğer bankalar için anında kredi başvurusu yapmak herkese hem zaman kazandırır hem de zamanlarından almaz. Buna şöyle bakalım. Diyelim ki 25.000 TL kredi başvurusu yapacaksınız ancak onaylanacak mı onaylanmayacak mı bilmiyorsunuz. Bazı bankalar sadece sms ile bazı bankalar sadece mobil uygulama ile bazıları sadece kendi internet sitelerinde başvuru yapma imkanı tanırken bazıları ise hepsinden imkan tanıyor. Yani sizin 25.000 TL kredisi başvurusu yapmanız için banka ya da PTT şubesine gitmenize gerek kalmıyor. Evinizden, iş yerinizden, okuldan ya da sokakta bankta otururken, tek bir işlem ile anında kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Bankalarda kredi talebinizi inceleyip, eğer onay verirler kredi için gerekli belgeleri yanınıza almanızı ve banka şubesini ziyaret etmenizi söylüyorlar.

Bu aşamadan sonra tüm evrakların imzalamaları sonlandırılıyor ve sadece 1 kez bankaya giderek kredi alabiliyorsunuz. Ancak anında ihtiyaç kredisi vermeyen bankalarda durum farklı. Bankaya kredi başvurusu için gidiyorsunuz. Onaylanıp onaylanmayacağını sonrasında size bildiriyorlar. Onay verilmesi durumunda tekrar gidiyorsunuz. Ancak bununda yeterli gelmediği durumlar olabiliyor. Ek belgeler, teminatlar, kefil istenebiliyor. Böyle bir durumda bir kez daha bankaya gitmeniz, eksiklikleri tamamlamanız gerekiyor.

Bu nedenle de anında kredi kampanyası her zaman zamandan tasarruf ve acil nakit ihtiyaçları için bir avantajdır.

PTT Anında İhtiyaç Kredisi Veriyor mu?

PTT’den kredi almak için şubelerine gitmek gerekiyor. Yani mobil bankacılık, ATM’lerden ya da sms ile PTT kredisi başvurusu yapılmıyor.  İnternetten PTT kredisi başvurusu yapılmıyor. Ancak PTT müşterisi, emeklisi ya da personeli olan kişilere yine hızı kredi imkanı sağlanıyor. Kredi almak için çeşitli belgeler talep ediliyor. PTT’de de bilgileri olan kişilerin sadece nüfus cüzdanlarını getirmeleri, başvurularını gerçekleştirmeleri yeterli oluyor.

Bir önceki yazımız olan PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT Kredisi

Görüşler İnternetten PTT Kredisi Başvurusu Yapılıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir