Şub 2, 2023
8716 Görüntüleme

Maaş Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır: Emekli Maaşını PTT’ye Taşımak

Yazar:

Emekli maaşı alan tüm SGK emeklileri PTT’nin sunduğu bankacılık hizmetleri sayesinde maaşlarını PTT’den alabilmektedir. Emekli maaşını PTT’ye taşımak konusundaki bilgileri araştırıp, sizler için bir araya getirdik.

Emekli maaşı alan tüm SGK emeklileri PTT’nin sunduğu bankacılık hizmetleri sayesinde maaşlarını PTT’den alabilmektedir. Emekli maaşını PTT’ye taşımak konusundaki bilgileri araştırıp, sizler için bir araya getirdik.

PTT emekli maaşlarını öderken buraya maaşını taşımak isteyenlere de kolaylıklar sunmaktadır. Ancak öncelikle emekli maaşı aldığınız bankada kredi borcunuzun olmaması ve emekli maaş hesabı üzerinde daha önce maaş aldığınız banka tarafından bloke konulmamış olması gereklidir. PTT’nin emeklilere sunduğu avantajlar ve kampanyalar ile pek çok emekli PTT’yi tercih etmektedir.

E-devlet Üzerinden Emekli Maaşını PTT’ye Taşımak

Maaş Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır: Emekli Maaşını PTT’ye Taşımak

Emekli maaşınızı PTT’ye taşımak diyorsanız en yakın Posta ve Telgraf Teşkilatı Müdürlüğü şubesine başvurarak bir e-devlet şifresi almanız gereklidir. Aldığınız bu şifre ile turkiye.gov.tr adresine yani e -devlete giriş yaparak maaşınızı PTT’ye kendiniz taşıyabilirsiniz. Örneğin; emekli maaşını Halk Bankası’ndan PTT’ye aktarmak için e-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra SGK sekmesinden maaş türünüze ve maaş taşıma sekmesine girerek yeni tercihinizi PTT olarak güncelleyebilirsiniz. En geç bir ay sonra maaşınız PTT’ye aktarılarak maaş gününde emekli maaşınızı almanız mümkün olmaktadır. PTT emekli müşterilerine özel cazip ödeme fırsatları da sunmaktadır. Şubelerden, PTTmatiklerden veya PTT evden maaş hizmeti ile tüm emeklilere gününde maaş ödemeleri güvenle yapılmaktadır.

Emekli Maaşını PTT’ye Taşıyıp Evden Almak

PTT evden maaş hizmeti ile emekli maaşı alarak aylığınızı hiç PTT şubesine gitmeden evinizde alabilirsiniz. Emekli aylığınızı PTT ile almak ve evinize getirtmek istiyorsanız emekli maaş taşıma işlemi başvurusu yaparken e-devlet üzerinden emekli maaşı almak istediğiniz banka tercihine PTT, diğer sekmeye de evde maaş hizmeti seçeneğini seçmeniz gereklidir. Ancak PTT emekli servisine özel olan evde maaş ödeme hizmeti tüm PTT şubelerinde verilmemektedir. Taşıma işlemini yapmadan evvel evden maaş almak istediğiniz PTT şubesinden bu hizmet hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 10.000 TL PTT Kredisi Başvurusu ve Detayları başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir