Şub 1, 2023
9266 Görüntüleme

PTT 2022 Boyut ve Mesafeye Göre Kargo Maliyetleri

Yazar:

PTT Kargo maliyetleri, PTT Kargo ile gerçekleştirilen bir gönderinin tutarını belirten ücretler olarak farklı kriterlere göre değişmektedir.

PTT Kargo maliyetleri, PTT Kargo ile gerçekleştirilen bir gönderinin tutarını belirten ücretler olarak farklı kriterlere göre değişmektedir.

PTT Kargo, diğer kargo şirketlerinden farklı olarak şekilde yapılan hizmet çeşitlerine göre değişik fiyatlar ile hizmet vermektedir. PTT Kargo takip hizmeti ile de şubeden, internetten, aplikasyon üzerinden veya müşteri hizmetlerinden bilgi almak mümkündür.

PTT 2020 Boyut ve Mesafeye Göre Kargo Maliyetleri

PTT Boyutlarına Göre Kargo Maliyetleri

PTT Kargo ücretleri, PTT Kargo ile yapılan PTT yurtdışı kargo hizmetleri ile de oldukça hesaplıdır. Online sistemi üzerinden takip edilebilen kargo ücretleri ise öncelikle eni, boyu, ağırlığı, adrese teslim gibi bilgilerin yanı sıra ek hizmetler ile belirlenmektedir. Ayrıca teslim haberli, il içi teslimat, sigortalı gönderi, kontrollü teslim, teslim bilgisini telefonla bildirme, teslim bilgisini sms ile alma, alıcıya teslim veya gidiş­ dönüş gibi hizmetler gönderinin boyutuna göre ayrı hesaplanmaktadır. 2,01 – 3,00 desi aralığındaki kargoların ücreti 7 TL, 3 desi üzeri ve 50 kiloya kadar olan kargolar için ise gönderim ücreti her bir kg oranına göre ayrı 0,40 değeri üzerinden tekrar ücretlendirilmektedir. Kargonun 1000 gram ve altı olması halinde ise PTT kargo ücretleri 5 TL’dir.

PTT Mesafeye Göre Kargo Maliyetleri

PTT Kargo ile yapılan tüm gönderimler Türkiye’nin her iline kolaylıkla ulaşmaktadır. PTT Kargo maliyetleri ise değişkenlik gösteren şekilde ayrı ayrı kriterlerde belirlenmektedir. PTT ile yapılan yurtdışı bazlı gönderi alma veya gönderme işlemleri için PTT Yurtdışı kargo hesap tarifesi farklıdır. Ancak PTT kargoların ücretlendirilmesi mesafeye göre belirlenmemektedir. Daha çok ağırlığa göre hesaplanan gönderimlerin tek ücret kriteri budur. İster İstanbul’dan Ağrı’ya ya da Aydın’dan Muğla’ya PTT Kargo ile gönderim yapmanız tarifeyi değiştirmez. Önemli olan kargonun ağırlığıdır.

Bir önceki yazımız olan PTT Posta-Kargo Takip ve Sorgulama İşlemleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT 2022 Boyut ve Mesafeye Göre Kargo Maliyetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir