May 24, 2023
10059 Görüntüleme

PTT ATM’den Fatura Yatırma İşlemleri!

Yazar:

PTT ATM’den Hangi Faturalar Ödeniyor? PTT ATM Elektrik ve Su Faturası Ödeme Nasıl Yapılır? PTT ATM Sınav Ücreti Yatırma ve diğer detaylar…

PTT ATM, Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın bankacılık alanında faaliyet göstermekte olduğu PTT Bank hizmetlerinden biridir. PTT ATM’leri üzerinden diğer tüm bankalarda olduğu üzere pek çok bankacılık işlemini yerine getirebilen tüketiciler, PTT ATM’den fatura yatırma işlemlerini de gerçekleştirebilmektedir. Bunun ile beraber kredi karı kullanımının yaygınlaşması üzerinde günümüzde pek çok vatandaşlar PTT fatura ödeme kredi kartı ile mümkün mü diye merak etmektedir. PTT üzerinden kredi kartıyla fatura ödemesi ne yazık ki henüz mümkün kılınmamaktadır.

PTT ATM’den Hangi Faturalar Ödeniyor?

PTT ATM’leri üzerinden elektrik, su, doğalgaz, Türk Telekom ve internet, özel Telekom ve / ADSL ödemeleri, GSM faturaları, vergi ve ceza, SGK prim ve eğitime yönelik harç ödemeleri gibi pek çok fatura ve kurum ödemeleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu ödemelerden herhangi birini gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin belli bir miktarda PTT fatura ödeme işlem ücretleri de ödemesi gerekmektedir. Fakat bu ücret, bazı ödeme işlemlerinde talep edilmemektedir.

PTT fatura ödeme ücretleri, su, doğalgaz ve elektrik faturalarının ödenmesinde talep edilmemekte, diğer ödeme işlemleri için ise genellikle 2 TL gibi oldukça makul bir ücret talep edilmektedir.

PTT ATM Elektrik Faturası Ödeme Nasıl Yapılır?

PTT ATM elektrik faturası ödeme işlemi, ancak anlaşmalı olan elektrik dağıtım şirketlerine ait bir fatura olduğunda gerçekleştirilebilmektedir. PTT ATM üzerinden gerçekleştirilecek olan bu işlem için tüketicinin posta çeki hesap sahibi olması gerekmektedir. Bu sayede İnteraktif Posta Çeki sistemi sayesinde ödeme gerçekleştirilebilmektedir.

PTT ATM Su Faturası Ödeme Nasıl Yapılır?

PTT Su faturası ödeme işlemi için yine tüketicinin posta çeki hesap sahibi olması gerekmektedir. PTT Bank’ta bir hesabı bulunan su abonesi, İnteraktif Posta Çeki sistemi kullanarak PTT şubelerine uğramaya gerek olmadan faturasını ödeyebilmektedir. Üstelik bunun için herhangi bir ücret ödemesine gerek olmamaktadır.

PTT ATM Sınav Ücreti Yatırma

PTT ATM üzerinden anlaşmalı sınavların harç ücretlerini yatırabilmek de mümkündür. Kartsız işlem olarak gerçekleştirilen PTT sınav ücreti yatırma işlemi, genellikle belirli dönemlerde gerçekleştirilen sınavlar adına ve PTT ile anlaşmalı olması halinde gerçekleştirilmektedir. Fatura ödeme işlemleri ile alakalı detaylı bilgi edinmek isteyen tüketicilerin de PTT iletişim kanalları üzerinden yardım alabilmesi mümkündür.

Bir önceki yazımız olan EPTTAVM’den Alışveriş Yapanların Yorumları, Avantaj ve Dezavantajları! başlıklı makalemizde E PTT AVM, Epttavm ve PTT AVM hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT AVM

Görüşler PTT ATM’den Fatura Yatırma İşlemleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir