May 24, 2023
10197 Görüntüleme

PTT ATM’den Para Çekme ve Para Yatırma için Yapmanız Gerekenler!

Yazar:

PTT ATM’den Nasıl Para Çekilir? PTT ATM’den Nasıl Para Yatırılır? PTT ATM’den Para Çekme ve Yatırma Limitleri hakkında tüm detaylar…

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT), Türkiye’de uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir kamu kuruluşudur. Türkiye’de gelişen teknoloji ile beraber talep ve ihtiyaçların da artması sebebi ile çeşitli alanlarda hizmet vermeye başlayan PTT, lojistik, bankacılık, kargo, sigorta, telekomünikasyon ve bunun gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir. Özellikle de bankacılık sektörüne de giriş yapan ve PTT Bank adı altında hizmet veren kurum, ülkenin hemen hemen yüzlerce noktasındaki ATM’leri aracılığı ile para yatırma, çekme gibi çeşitli bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmeye olanak tanımaktadır. Bu hizmette müşterinin güvenliği adına PTT ATM’den para çekme limiti ya da PTT ATM’den para yatırma limiti uygulayabilmektedir.

PTT ATM’den Nasıl Para Çekilir?

Bir Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kuruluşu olan PTT Bank, müşterilerine şubeleri, müşteri hizmetleri ve ATM’leri üzerinden hizmet vermektedir. PTTBank bünyesinde bir posta çeki hesabına sahip olan tüketici, bu hesap üzerinden para yatırma, para çekme gibi bankacılık işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. PTTBank ATM’leri üzerinden para çekme işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle bir posta çeki hesabı ile PTT kart sahibi olunması gerekmektedir. Bu kart ve kart şifresi sayesinde ATM’ler üzerinden hesabına erişim sağlayabilen PTT Bank müşterileri, ATM’nin menüsü üzerinden Para Çekme menüsünü tercih ederek çekmek istediği nakit miktarını girmekte ve bu sayede para çekme işlemini gerçekleştirebilmektedir.

PTT ATM’den Nasıl Para Yatırılır?

PTT ATM üzerinden para yatırma işlemi de, hemen hemen çekme işlemi gibi aynı yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. PTT ATM üzerinden hesap kartı ve şifresi ile hesabına erişim sağlayan bir banka müşterisi, ATM menüsü üzerinden para yatırma işlemini tercih etmesi ve açılan para haznesinden yatıracağı tutarı teslim etmesi gerekmektedir. Bu işlem neticesinde almış olduğu parayı sayan ATM cihazı, kişiye yatırmış olduğu toplam tutarı göstermekte ve onaylaması halinde de işlemi tamamlamaktadır.

PTT ATM’den Para Çekme ve Yatırma Limitleri!

PTT ATM’den para çekme limiti bin 500 TL kadardır. Bu limit banka müşterisinin güvenliği sağlamak maksadı ile uygulanırken, aynı zamanda para yatırma işleminde de bir sınırlama getirilmektedir. Bu doğrultuda PTT ATM’den para yatırma limiti hakkında net bir bilgi verilmese de, diğer bankaların ATM’lerinde olduğu üzere belirli sayıda banknot yatırılmasına müsaade edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan EPTTAVM’den Alışveriş Yapanların Yorumları, Avantaj ve Dezavantajları! başlıklı makalemizde E PTT AVM, Epttavm ve PTT AVM hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT AVM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir