Haz 3, 2023
10950 Görüntüleme

PTT ATM’den Para Gönderme, Limiti ve Cebe Havale İşlemleri!

Yazar:

PTT ATM’den Para Gönderme | Nasıl Para Gönderilir? En Fazla Ne Kadar Para Gönderilir? PTT ATM’den Cebe Havale Nasıl Yapılır? Detaylar için…

PTT ATM, Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın bankacılık alanında sunmuş olduğu hizmetlerden biridir. Türkiye’de uzun yıllardır hizmet vermekte olan PTT, gelişen teknoloji ve artan ihtiyaçlar sebebi ile her geçen yeni bir alanda hizmet sunmaya başlamaktadır. Lojistik, kargo, banka, e-ticaret ve bunun gibi çeşitli alanlarda hizmet veren PTT, Türkiye’nin pek çok noktasında yerleştirmiş olduğu paramatikler aracılığı ile de, posta çeki hesabına sahip olan müşterileri için para çekme, yatırma, transfer gibi işlemleri gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır. Üstelik bu bankacılık hizmetlerinden faydalananların güvenliğini sağlamak adına PTT ATM’den para gönderme limiti getiren PTT Bank, bu doğrultuda en fazla bin 500 TL kadar para gönderilebilmeyi sağlamaktadır.

PTT ATM’den Nasıl Para Gönderilir?

PTT ATM’den para gönderebilmek için tüketicinin öncelikle ATM’lerde menüler üzerinden giriş işlemini gerçekleştirmesi ve hesaba para yatırma menüsünün seçilmesi gerekmektedir. Ardından parayı gönderecek olan kişi T. C. kimlik numarası ile cep telefonu numarasını 10 haneli olarak girmesi gerekmektedir. Sonrasında paranın gönderileceği hesap numarası girilerek diğer ödeme seçeneği tercih edilir. Açılan bölmeden gönderilecek olan tutar girilerek işlem onaylanmalıdır. Bu sayede PTT’nin ATM’leri üzerinden para gönderme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Fakat tüketicilerin PTT ATM’den par gönderme limitini de göz önünde bulundurması gerekmektedir.

PTT ATM’den En Fazla Ne Kadar Para Gönderilir?

PTT ATM’leri, tüketicilerin ihtiyaçlarını giderebilmek adına para gönderme, havale gibi işlemleri gerçekleştirmeye olanak sağlamaktadır. PTT Bank, son zamanlarda meydana gelen PTT kart kopyalama ve dolandırıcılık gibi nedenlerden dolayı geçici bir süre için para yatırma, aktarma gibi işlemlerin limitlerinde, müşterilerinin mağdur olmaması adına düşürmeye gitmiştir. Dolayısıyla tek seferde para gönderme işlemi için en fazla bin 500 TL olarak limit getiren PTT Bank, gerekli çalışmaların ardından bu limitin yükseltileceğini belirtmiştir.

PTT ATM’den Cebe Havale Nasıl Yapılır?

PTT ATM’den cebe havale işlemini gerçekleştirebilecek bir sistem ne yazık ki henüz oluşturulmamıştır. Fakat mobil havale sistemi kurulmuş olup, bu sistem sayesinde PTT cebe havale işlemi gerçekleştirebilmek mümkün kılınmıştır. Bu işlem için öncelikle banka müşterisinin interaktif posta çeki sistemine müşteri numarası ya da T. C. kimlik numarası ve şifresi ile beraber cep telefonuna gelen SMS şifresini kullanarak giriş yapması gerekmektedir. Açılan ekrandaki para transferleri menüsünden mobil havaleyi seçmesi ve gerekli bilgileri doldurarak işlemi tamamlaması gerekmektedir. Bu sayede online olarak PTT ATM’den cebe havale gerçekleştirilmiş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan EPTTAVM’den Alışveriş Yapanların Yorumları, Avantaj ve Dezavantajları! başlıklı makalemizde E PTT AVM, Epttavm ve PTT AVM hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT AVM

Görüşler PTT ATM’den Para Gönderme, Limiti ve Cebe Havale İşlemleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir