Nis 29, 2023
8407 Görüntüleme

PTT Bank Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları!

Yazar:

PTT Bank Nedir? PTT Bank Kullanımı ve Avantajları, PTT Bank İletişim – Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisine Bağlanma!

PTT Bank, Türkiye’nin en köklü kamu kurumlarından biri olan PTT tarafından kurulan ve bankacılık ürün ve hizmetlerini tüketici ile buluşturan oldukça yeni bir kuruluştur. PTTBank sayesinde günümüzde pek çok tüketici daha uygun koşullarda bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanırken, kredi ve kredi kartı gibi ürünleri kullanabilmekte, bu ürünlerin ödemelerini, para yatırma – çekme ve transfer işlemlerini, fatura – kurum ödemelerini ve bunun gibi çeşitli bankacılık hizmetlerini yerine getirebilmektedir. Peki PTT Bank Nedir?

PTT Bank Nedir?

Günümüzde pek çok tüketici PTT’nin hizmet verdiği alanları incelerken “PTT Bank nedir?” sorusuna da cevap aramaktadır. PTT Bank, kamu bünyesinde faaliyet yürütmekte olan PTT tarafından kurulan ve bankacılık alanında hizmet vermekte olan bu kuruluştur. Diğer pek çok banka aracılığı ile gerçekleştirilen bankacılık işlemleri ve alınan ürün ile hizmetler, aynı şekilde PTT Bank aracılığı ile de alınabilmektedir.

PTT Bank Kullanımı ve Avantajları

PTT Bank, tüketicilere banka hesabından kredi ve kredi kartı ürünlerine varana kadar çeşitli ürün ve hizmetler sunabilmektedir. Dileyen tüketiciler, diğer bankalara kıyasla daha uygun şartlarda hizmet vermesi sebebi ile PTT Bank hesap açma işlemi ile bir hesap açabilmekte ve birikimlerini bu hesap üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Öte yandan PTT Bank, kendisinden emekli maaşı alan müşterilerine özel olarak uygun faiz oranları ile kredi kullanabilmek imkanı sağlamaktadır. PTT Bank’ın en büyük avantajı, ödeme koşulları ve faiz oranları gibi etkenleri daha uygun şartlarda sunuyor olmasıdır.

PTT Bank kullanımı da diğer bankalara kıyasla daha kolaydır. Ülkenin pek çok noktasında mevcut bulunan PTT bankamatikler sayesinde kolaylıkla bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilirken, günün her saatinde para çekme ya da yatırmaya da olanak sağlanmaktadır.

PTT Bank kullanıcıları bazı durumlarda İnteraktif Posta Çeki numarası ya da diğer adı ile İPÇ ile işlemlerini gerçekleştirmektedir. PTT Bank İPÇ şifresi alma işlemini banka üzerinden ya da internet bankacılığından yapabilmek de mümkündür.

PTT Bank İletişim –  Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi         

PTT’nin bankacılık alanında ne gibi hizmetler verdiğini ya da yaşanan herhangi bir sorun, öneri, talep ve şikayet gibi durumları PTT Bank iletişim numaraları üzerinden bildirebilmek mümkündür. Bu doğrultuda kullanılabilecek olan PTT Bank Müşteri Hizmetleri numarası 444 1 778’dir.

Bir önceki yazımız olan PTT Bank Emekli Maaşı Taşıma ve Sorgulama başlıklı makalemizde PTT Bank, PTT Emekli Kredisi ve PTT Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT Kredisi

Görüşler PTT Bank Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir