Haz 6, 2023
9134 Görüntüleme

PTT Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Yazar:

PTT Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor? sorusu, genellikle PTT’de işe girmek isteyenler için oldukça önemlidir.

PTT Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor? sorusu, genellikle PTT’de işe girmek isteyenler için oldukça önemlidir.

Ülkemizin en eski ve en köklü kurumlarından biri olan PTT yani Posta ve Telgraf Teşkilatı ülke genelinde en fazla şubesi olan kurumlardandır. Bu kadar çok şubesi olması nedeniyle hem şube içi hem de şube dışı alanlarda görev alan pek çok çalışanı olan PTT memur alımı ilanları ile de dikkat çekmektedir. Banko görevlisi, gişe, kurye, kargo personeli, posta dağıtıcısı, şef ve yönetici gibi pek çok kadro için PTT personel alımı yapılmaktadır.

PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT iş başvurusu alan bir kurum olarak resmi prosedürlere sahiptir. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için resmi olarak ihtiyaç olan kadro ve personel sayısını paylaşan PTT memur alımı servisi alımları gerçekleştirmektedir. Her pozisyon için farklı kriterler aransa da öncelikle adli bir suç kaydının olmaması, sağlık raporu, dört yıllık üniversite mezunu ve KPSS’den en az 70 puan almış olmak şartı esastır. PTT personel alımı için ilanların açılmasından sonra PTT resmi web sayfasından duyurular yapılmaktadır. Aranan kriterlere uyan adaylar öncelikle sözlü sınava PTT tarafından çağrılmaktadır. Adayların eleme yöntemiyle seçilmesinden sonra atamaları gerçekleştirilmektedir.

PTT Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

PTT personel alımı için hak kazanan ve işe başlayan herkes maaşlarını her ayın 15’inde almaktadır. Gişe personeli veya büro personeli olarak işe başlayan herkes 2900 ile 3000 TL arasında maaş almaktadır. İleriki aylarda vergi dilimi artışından dolayı 2500 TL civarında yıl sonunda maaş tutarı düşüşü vardır. Posta dağıtıcısı veya kurye olarak çalışan personel maaşı ise 2500 ile 2800 TL civarında belirlenmiştir. Şef olarak çalışan PTT memuru ise 3000 ile 3300 TL arasında maaş almaktadır.

Bir önceki yazımız olan PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir