May 29, 2023
7027 Görüntüleme

PTT Emekli Kredi Kampanyaları ve Hesaplamalar

Yazar:

PTT Emekli Kredi Kampanyaları ve Başvuru Şartları, PTT Emekli Kredi Faiz Oranları, PTT Emekli Kredi Hesaplama ve diğer detaylar için…

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biridir. Ülke genelinde çeşitli alanlarda kuruluşlara sahip olan PTT, bankacılık, lojistik, kargo, posta, sigorta ve telekomünikasyon gibi çeşitli alanlarda vatandaşlara hizmet vermektedir. Özellikle de bankacılık alanında PTT Bank olarak vermiş olduğu hizmetler ile bilinen şirket, sunmuş olduğu PTT kredileri ve emeklilere çeşitli fırsatlar sayesinde oldukça tercih edilen finans kuruluşları arasında yer almaktadır.

PTT Emekli Kredi Kampanyaları ve Başvuru Şartları

PTT kredi, ülke genelinde emekli kredisi olarak bilinmektedir. Genellikle yalnızca emekliler için kredi fırsatları sunan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, bu doğrultuda sunmuş olduğu fırsatlar ile PTT emekliye faizsiz kredi kullandırılmaktadır.

PTT’den kredi kullanabilmek için başvuruda bulunacak olan kişinin emekli olması gerekmektedir. Bunun ile beraber yaş sınırı olan PTT emekli kredilerinde, en fazla yaş sınırı 80 olarak belirlenmektedir. Buna göre örneğin; kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin 78 yaşında olması durumunda kullandığı kredi için yapabileceği vade maksimum 24 ay olmaktadır. Öte yandan normal şartlarda da kullanılabilecek olan kredi için maksimum 48 ay vade yapılmaktadır.

PTT Emekli Kredi Faiz Oranları

PTT Emekli Kredi faiz oranları genellikle bankalara göre değişiklik göstermektedir. PTT ile anlaşmalı olarak Aktif Bank, Denizbank, TEB, ING Bank ve Burgan Bank gibi bankalar tarafından kredi kullandırılırken, her banka kendine göre bir faiz oranı uygulamaktadır. Örneğin; Aktif Bank yüzde 3,49, Denizbank yüzde 3,29, Burgan Bank yüzde 2,14 ile yüzde 2,39 ve ING Bank ise yüzde 2,89 ile yüzde 3,19 faiz oranı uygulamaktadır.

Öte yandan bazı zamanlar PTT emekli kredi kampanyaları kapsamında faizsiz olarak kredi kullandırılabilmektedir.

PTT Emekli Kredi Hesaplama

PTT tarafından sunulan bu kredilerin hesaplanmasında PTT kredi faiz oranları baz alınmaktadır. PTT Emekli kredi başvurusunda bulunan emekliler, kullandıkları kredi için ne kadar faiz ödeyeceğini, toplamda ne kadar geri ödeme yapacağını, aylık ödemesi gereken taksit tutarını öğrenebilmek için hesaplama işlemini gerçekleştirmektedir. Bu gibi durumlarda online olarak oluşturulan PTT emekli kredisi hesaplama kanallarını kullanarak kolaylıkla ödeme planı hakkında bilgi edinebilmek mümkün olduğu gibi, kredi başvurusu esnasında da hesaplama yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Bank Emekli Maaşı Taşıma ve Sorgulama başlıklı makalemizde PTT Bank, PTT Emekli Kredisi ve PTT Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir