Haz 9, 2023
19219 Görüntüleme

PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Yazar:

Bilindiği üzere PTT çok sayıda alanda hizmet imkanı sağlıyor. Bunlardan biri de bireysel harcamalar, acil nakit ihtiyacı gibi durumlar için kredi imkanıdır.

Bilindiği üzere PTT çok sayıda alanda hizmet imkanı sağlıyor. Bunlardan biri de bireysel harcamalar, acil nakit ihtiyacı gibi durumlar için kredi imkanıdır. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar bulunmaktadır. Bu sayede de çeşitli türlerde PTT kredisi olanakları sunulmaktadır. Bunlardan biri de PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı yer almaktadır.

PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Aslında diğer bankalardan kredi çekmek ile PTT’den kredi çekmek arasında bir fark bulunmamaktadır. Bunu detaylı bir şekilde anlatalım.
Çalışmayan ev hanımına kredi imkanı veren bankalarda bulunmaktadır. Peki bu nasıl olur? Ev hanımlarının kendi üzerine evi, arabası, dükkanı, arsası ya da arazinin yani tapulu bir gayrimenkulünün bulunması gerekmektedir. Çünkü kredi alma şartları arasında ya sigortalı ve gelir sahibi olma ya da gayrimenkul sahibi olma bulunmaktadır. Bunun nedeni ise kredinin ödenememesi durumunda kredi ödemelerinin güvence altına alınmasıdır. Ev hanımlarına kredi çıkması için bir diğer yöntem ise ev kirasının kontratını göstermedir. Bu da bir gelir kaynağı olarak gösterilir.

Benzer şekilde PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı da bankalar ile aynıdır. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar bulunmaktadır. Bu yazımızdan inceleyebilirsiniz;

PTT’nin Anlaşmalı Olduğu Bankalar

PTT kredisi avantajlarından yararlanmak için PTT’den maaş almak gerekir. Eğer PTT’den maaş alınmıyorsa PTT ya da bankadan kredi çekmek arasında bir fark bulunmaktadır. Yani ev hanımlarına PTT’den kredi imkanı ile bankadan kredinin arasında da bir fark bulunmamaktadır.

Ev Hanımları PTT’den Nasıl Kredi Alabilir?

Bunun iç bir diğer yöntem ise geliri olan bir kişinin kefil gösterilmesidir. Kefil olacak kişinin de 18 ve üzeri yaşta olması gerekmektedir. Ancak kefil gösterilmesi durumunda yüksek miktarlarda kredi çıkmayabilir. Bu tamamen kefil olacak kişiye bağlıdır.

Gayrimenkul tapusunu ipotek olarak gösterilmesi durumunda da alınabilinecek PTT kredi tutarı gayrimenkul fiyatına bağlı olarak değişmektedir. Bu durumda gayrimenkulün ekspertiz raporu çıkartılır ve rapora göre kredi verilir. Bu da mülk değerinin yüzde 80’i, yüzde 75’i, yüzde 70’i ya da başka bir oranda olabilir.

Bir önceki yazımız olan PTT Kredi Veriyor mu? başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT Kredisi

Görüşler PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir