May 1, 2023
8980 Görüntüleme

PTT Evde Emekli Maaşı Ödemesi: Evde Ödeme Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Yazar:

PTT, sunduğu bankacılık hizmetleri dahilinde emeklilerimize de türlü kolaylıklar sağlamaktadır. PTT evde emekli maaşı ödemesi hizmeti de bu hizmetler arasında oldukça önemlidir.

PTT, sunduğu bankacılık hizmetleri dahilinde emeklilerimize de türlü kolaylıklar sağlamaktadır. PTT evde emekli maaşı ödemesi hizmeti de bu hizmetler arasında oldukça önemlidir.

Emekli maaşı alan tüm emeklilerin maaşlarını SGK aracılığıyla ödeyen PTT şubelerinin bazılarından PTT evden maaş hizmeti de alınmaktadır. Emeklilerin hiç şubeye gitmeden ve sıra beklemeden maaş günlerinde evine güvenle teslim edilen emekli maaşı hizmeti sadece PTT’de verilmektedir.

Emekli Maaşı PTT’ye Nasıl Taşınır?

PTT’den emekli maaşı almak isteyenler maaşlarını sorunsuz bir şekilde buraya taşıyabilirler. Bunun için bir PTT şubesine gitmek ya da e – devlet üzerinden başvuru yaparak işlemleri hızlandırmak mümkündür. Emekli maaşını PTT’ye aktarma için öncelikle bir e devlet şifresi gerekli olurken daha sonra sistem üzerinden sunulan emekli maaşı türünü seçerek banka tercihi değişikliği sekmesi seçilmelidir. 4A, 4B ve 4C olarak her sigorta için ayrı ayrı tanımlanan emekli maaşını PTT’ye aktarma hizmetinde kişilerin onayı elektronik ortamda alınmaktadır. Emekli maaşı alan herkesin banka tercihi değişikliği yapma hakkı vardır. PTT evden maaş almak isteyen herkes öncelikle maaşını PTT’ye taşımalıdır.

PTT Evde Maaş Ödemesi Hizmeti Başvurusu

Emekli maaşı evde ödeme hizmetinden yararlanmak isteyen emekliler öncelikle PTT emekli işlemlerine bakan bir PTT şubesi çalışanına danışarak talep ettikleri maaşlarını buradan alabilirler. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi ayrılan emekliler, PTT evden maaş uygulamasından yararlanmak içim ek bir ücret ödemeden ve yaş sınırı olmadan bu hizmetten faydalanabiliyorlar.

Emekli maaşı evde ödeme hizmeti almak için internet üzerinden E-Devlet ile adres ve banka/PTT değişikliği menüsünden başvuru yapan emekliler hem PTT’yi seçmeli hem de alt menüden emekli maaşı evde ödeme uygulamasını seçmeleri gereklidir. PTT yetkilileri emekli maaşlarını kimlik belgesi ve emeklinin imzası karşılığında teslim ederken ek bir ücrette istemezler.

Emekli maaşını PTT’ye taşımak, aynı zamanda PTT emekli kredisi kampanyasından faydalanmak için oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir