Nis 23, 2023
7039 Görüntüleme

PTT Hangi Faturaları Alıyor?

Yazar:

PTT Hangi Faturaları Alıyor? PTT Fatura Ödeme İşlem Ücretleri, PTT Fatura Ödeme Kredi Kartı ve Diğer Detaylar için…

PTT, Türkiye’nin en eski ve köklü posta örgütü olarak bilinmektedir. Diğer adı Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olan PTT, devlet bünyesinde faaliyet yürütmekte olan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde olan bir kamu kuruluşudur. Yalnızca lojistik alanında değil, bunun gibi pek çok alanda tüketicilere hizmetler sunan PTT, her geçen gün teknolojinin gelişmesi sayesinde kargo, elektronik ticaret, sigortacılık, telekomünikasyon ve bunun gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir. Bunun ile beraber bankacılık alanında da çalışmalar yapan PTT, uzun yıllardır tüketiciler tarafından fatura ödeme noktası olarak kullanılmaktadır. PTT’nin bu hizmetini ilk defa duyan tüketiciler ise “PTT Hangi faturaları alıyor?” sorusuna cevap aramaktadır.

PTT Hangi Faturaları Alıyor?

PTT Bank tarafından sunulan bu hizmette, vatandaşlar abonesi olarak almış olduğu pek çok ürünün faturasını kolaylıkla ödeyebilmektedir. PTT tarafından kabul edilen fatura ödeme işlemleri ise; elektrik, su, doğalgaz, Türk Telekom internet, özel Telekom/ADSL faturaları, cep telefonu operatör faturaları, SGK ödemeleri, vergi ve ceza ödemeleri, bazı emeklilik şirketlerinin BES ödemeleri, bazı üniversitelerin harç ödemeleri, çeşitli finans kuruluşlarının kredi taksit ödemeleri ve bunun gibi kuruluşların ödemeleridir. Tüketiciler PTT üzerinden gerçekleştirmiş olduğu bu ödeme işlemlerinin bazıları için PTT fatura ödeme ücreti ödeyebilmektedir.

Ayrıca bu fatura ödeme işlemlerini PTT kart aracılığı ile ATM gibi ilgili kanallar üzerinden ödeyebilmek de mümkündür.

PTT Fatura Ödeme İşlem Ücretleri

PTT fatura ödeme işlem ücretleri, ödenen faturaya göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumu ile alakalı olarak gerçekleştirecek oldukları herhangi bir ödemeyi ücretsiz olarak yapabilirken, Türk Telekom / Türk Telekom internet, Özel Telekom / ADSL, GSM tahsilatları, su ve doğalgaz tahsilat işlemleri için 2 TL işlem ücreti alınmaktadır.

PTT Fatura Ödeme Kredi Kartı

Tüketicilerin PTT ile alakalı en fazla merak ettiği konulardan biri de PTT fatura ödeme kredi kartı işleminin gerçekleştirip gerçekleştirilmediğidir. PTT’den gerçekleştirilen fatura ödeme işlemlerinde kredi kartı geçerli olmazken, yalnızca PTT’nin kendi hesap kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Bunun dışında ödemeler nakit olarak PTT şubelerinden yapılmaktadır. Konu ile alakalı detaylı bilgiye PTT iletişim kanalları üzerinden erişebilmek de mümkündür.

Bir önceki yazımız olan EPTTAVM’den Alışveriş Yapanların Yorumları, Avantaj ve Dezavantajları! başlıklı makalemizde E PTT AVM, Epttavm ve PTT AVM hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT AVM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir