Haz 9, 2023
8832 Görüntüleme

PTT HGS ve OGS Sistemleri Ceza Ödemesi ve Para Yükleme!

Yazar:

PTT HGS yükleme nasıl yapılır gibi sorulara yanıt verebilmek adına, yazıyı ilk defa okuyanlar için ilk etapta hızlı geçiş sistemini ve otomatik geçiş sistemini tanımak, aralarındaki farkları öğrenmek önemlidir.

PTT HGS yükleme nasıl yapılır gibi sorulara yanıt verebilmek adına, yazıyı ilk defa okuyanlar için ilk etapta hızlı geçiş sistemini ve otomatik geçiş sistemini tanımak, aralarındaki farkları öğrenmek önemlidir.

PTT Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü İle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından düzenlenen ortak bir çalışma sonucunda geliştirilen Hızlı Geçiş Sistemi ve Otomatik Geçiş Sistemi, ülkemizdeki karayollarında otoyol ve köprü geçişlerinde olası trafik sorununa optimum bir çözüm sunmaktadır. OGS ve HGS kart bakiyesi durumlarını online öğrenebilen müşteriler zaten otoyollardan kanuni yolla geçmek için HGS ve OGS almaları gerektiğini bilmektedirler.

HGS Nedir? Nerden Alınır? Ne İşe Yarar?

Sürücülerin PTT şubelerinden kimlik ve araç ruhsatları ile aldıkları HGS kartı ile köprü ve otoyollardan geçmeleri mümkündür. Aracın ön camındaki bir kısma yapıştırılan HGS etiketi, HGS ücretli geçişlerde sistem ile etkileşime geçerek, mobil şekilde HGS geçiş ödemesini bakiyeden alan teknolojik bir sisteme sahiptir.

PTT HGS yükleme noktaları ile de haksız geçiş nedeni olan bakiye yetersizliğine de çözüm bulmak mümkündür. HGS’de bakiye sürekli yeterli düzeyde olmalıdır. HGS’ye ait tüm işlemler ve PTT HGS başvurusu sadece PTT şubelerinden yapılmaktadır.

PTT HGS Yükleme

PTT HGS başvurusu yapan sürücüler HGS aldıktan sonra bakiye için de gerekli işlemleri takip etmelidir. PTT HGS Müşteri Hizmetleri veya PTT sayfasında bulunan müşteri hizmetleri giriş penceresinden T.C. kimlik numara ve şifre ile giriş yapılarak PTT HGS yükleme işlemleri de yapabilmektedir. Ayrıca vatandaşlar HGS bakiye ve yenileme işlemleri PTT şubeleri ile kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. PTT işyerleri tarafından verilen tüm HGS ürünlerinden yapışkan tipili etiket ücreti 7,5 TL, kart tipi etiket bedeli de 20 TL’dir. Ayrıca HGS satış esnasında etiket ücretine ek olarak bakiye yüklemekte gerekmektedir. İptal işlemleri de yine aynı şekilde PTT şubelerinden kolaylıkla hemen yapılabilmektedir ve kartın içindeki bakiyeler iade edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir