Haz 2, 2023
9193 Görüntüleme

PTT İnternet Bankacılığı Başvurusu ve Kullanımı

Yazar:

PTT internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için öncelikle internet şifresi almanız gereklidir.

PTT internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için öncelikle internet şifresi almanız gereklidir.

Bankacılık işlemlerinin hem daha kolay hem de daha güvenilir yapılmasını sağlayan PTT’nin resmi web adresinden internet şubesine hızla giriş yapabilirsiniz. PTT online internet bankacılığı hizmeti ile kişilerin bankacılık işlemlerini güvenle yapabilmesini sağlarken PTT şifre alma işlemleri için ise müşteri hizmetleri yardımcı olmaktadır.

PTT İnternet Bankacılığı Şifre Alma, Şifre Sıfırlama, Başvuru Yapma

PTT internet üzerinden çok fazla şekilde hizmet sunarken PTT internet bankacılığı üzerinden faturanızı ödeyebilir, havale ve EFT ile para gönderimini de güvenle yapabilirsiniz. Hesabınızdaki bakiyeyi sorgulayabilir ve daha pek çok bankacılık işlemlerinden hemen yararlanabilirsiniz.

PTT online hizmetlerine ulaşmak için ise ilk olarak bir posta çeki hesabı açtırmalısınız. Bu şekilde internet bankacılığı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan bu hizmette açılışta 5 Lira gibi bir ücret talep edilirken bu tutar sizin hesabınıza otomatik yatırılmaktadır. İstediğiniz an posta çeki hesabınızı da kapatabilirsiniz.

PTT şifre alma işlemlerini online web site üzerinden veya müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz. Şifrenizi unutursanız veya değiştirmek isterseniz de sıfırlama işlemlerini kendiniz online yapabilirsiniz. PTT internet bankacılığı başvurularını ise en yakın PTT şubesine giderek bizzat yapabilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Kullanımı

PTT şifre alma ve PTT online giriş parolalarını aldığınızda hemen PTT internet bankacılığı menüsüne giriş yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplarınızın takibi, bakiye kontrolü, eft, havale, hesap açma, hesap kapatma, döviz alıp satma, para çekme, fatura ödeme, anlaşmalı kurumlar için işlemler gibi türlü bankacılık işlemlerini internetten yapmak oldukça kolaydır.

Güvenilir ve hızlı bankacılık işlemler için interaktif bir kullanım sunan PTT internet bankacılığı mobil uygulamalar ile de erişime sahiptir.

Bir önceki yazımız olan PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir