May 29, 2023
5990 Görüntüleme

PTT İşsizlik Maaşı Nereden Alınır

Yazar:

işsizlik maaşı nereden alınır? İşsizlik maaşı nereden çekilir? İşsizlik maaşı nereye yatıyor? İşsizlik maaşı nasıl alınır? Değerli okurlarımız bu…

Değerli okurlarımız bu yazımızda son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan birine yanıt vereceğiz.

İşsizlik maaşı nereden alınır?

Daha önceki yazılarımızda işsizlik maaşı alma şartlarını ve işsizlik maaşına nasıl başvuru yapılabileceğine dair bilgiler vermiştik.Şimdi de işsizlik maaşının nereden alınacağına dair bilgiler vereceğiz.

İşsizlik maaşı başvurusu yaptınız ve başvurunuz onaylandı, şimdi sıra işsizlik maaşını çekmeye geldi, işsizlik maaşı ödemesi, ödeneğe hak kazanılan tarihi izleyen ayın sonuna kadar yapılmaktadır. İşsizlik maaşı almaya hak kazananlar TC Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı ile birlikte herhangi bir PTT şubesine başvurarak işsizlik ödeneklerini alabilirler.

İşsizlik Maaşının Çıktığını Nerden Öğrenebilirim?

Eğer şartları sağlamış ve başvuru yapmışsanız www.iskur.gov.tr sitesinden veya www.turkiye.gov.tr sitesinden işsizlik maaşı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca başvuru sırasında belirlediğiniz cep telefonunuza başvurunun sonucu hakkında mesaj gönder gönderilmektedir.

Eğer işsizlik maaşı alma şartlarını ve işsizlik maaşına nasıl başvuru yapılabileceğine dair bilgiler arıyorsanız lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız.

 

Bir önceki yazımız olan PTT Bank Emekli Maaşı Taşıma ve Sorgulama başlıklı makalemizde PTT Bank, PTT Emekli Kredisi ve PTT Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir