May 9, 2023
63690 Görüntüleme

PTT Kargo Adres Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yazar:

PTT kargo adres değiştirme genellikle kargonun yola çıkmasının ardından kolay kolay gerçekleştirilememektedir…

PTT kargo adres değiştirme genellikle kargonun yola çıkmasının ardından kolay kolay gerçekleştirilememektedir…

PTT Kargo, Türkiye’nin en eski ve köklü şirketlerinden biri olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından kurulan ve ülkede lojistik alanında hizmet veren bir kurumdur. Yaklaşık olarak 10 yıldır hizmet veren PTT Kargo, gerek ülke genelinde, gerekse dünya üzerinde taşımacılık yapmaktadır.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

Türkiye’nin posta örgütü olarak bilinen PTT, günümüzde pek çok alanda hizmete veren bir kurum haline gelmiştir. 2008 yılından itibaren kargo taşımacılığı alanında da hizmet vermeye başlayan PTT kargo, kargo ücretlerini mesafeye göre belirlememesinden dolayı, ülkede en uygun fiyatlarla hizmet sunan kargo şirketi olarak benimsenmiştir.

Hem yurt içerisinde, hem de yurt dışında kargo taşımacılığı yapan PTT kargo, dağıtımlarını da çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirmektedir. Hafta içi her gün sabah saat 08:30 itibari ile çalışmaya başlayan PTT kargo, öğlen saat 12:30’da mola vermektedir. Yaklaşık bir saatlik molanın ardından 13:30 itibari ile yeniden mesaiye başlayan PTT Kargo, saat 17:00 itibari ile paydos etmektedir.

PTT kargo genel müdürlükleri ise cumartesi günü de hizmet vermeye devam etmektedir. Söz konusu bu müdürlüklerin genel olacak çalışma saatleri sabah saat 09:00 ile akşam saat 19:30 arasıdır.

PTT Kargo Adres Sorgulama

PTT kargo adres sorgulama, gönderi takibi ile gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bireyler kendi adına gönderilen ya da kendisi tarafından gönderilen kargolarda PTT kargo adres sorgulama işlemi yapabilmek için, kendisine verilen barkod numarasını kullanması gerekmektedir. Söz konusu bu kod sayesinde gönderi takibi yapılabilirken, ayrıca adres sorgulama işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

PTT Kargo Adres Değiştirme Nasıl Yapılır?

PTT kargo adres değiştirme genellikle kargonun yola çıkmasının ardından kolay kolay gerçekleştirilememektedir. Oldukça zorunlu durumlarda gerçekleştirilen PTT kargo adres değiştirme için, göndericinin PTT kargo müşteri hizmetlerini ya da genel müdürlüğü arayarak alıcı adres değişikliği yapmak istediğini belirtmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda henüz yola çıkmamış ya da dağıtıma çıkarılmamış olan kargoların adres değişikliği, ancak gönderen kişinin talebi doğrultusunda değiştirilebilmektedir. Alıcı tarafından herhangi bir adres değişikliği gerçekleştirilememektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Kargo Takibi Numaramı Unuttum, Ne Yapmam Lazım? başlıklı makalemizde PTT, PTT Kargo ve PTT Kargo Takip hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Adres Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir