Oca 17, 2023
11166 Görüntüleme

PTT Kargo Bekleme Süresi Uzatma Nasıl Yapılır?

Yazar:

PTT kargo bekleme süresi uzatma işlemi, ancak bireyin PTT kargo müşteri hizmetlerini arayarak uzatma talimatı vermesi ile gerçekleştirilebilmektedir. Detaylar haberin devamında…

PTT kargo bekleme süresi uzatma işlemi, ancak bireyin PTT kargo müşteri hizmetlerini arayarak uzatma talimatı vermesi ile gerçekleştirilebilmektedir. Detaylar haberin devamında…

PTT kargo, Türkiye’nin en önemli ve en köklü posta teşkilatı tarafından yaklaşık olarak 10 sene öncesinde kurulan bir lojistik şirketidir. 2008 yılından bu yana hizmet veren PTT kargo, gerek Türkiye içerisinde, gerekse dünya üzerinde taşımacılık hizmetleri sağlamaktadır.

Tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak adına çeşitli hizmetler sağlayan PTT Kargo, hayata geçirmiş olduğu Kargomat uygulaması sayesinde tüketiciler kargolarını en iyi şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir. Bahsi geçen bu Kargomatlar sayesinde iş yeri ya da evde kargo beklemek zorunda kalmadan 7 gün 24 saat kargo teslim alınabilmektedir. Ev ya da iş yeri adreslerinde çeşitli nedenlerden dolayı teslim edilemeyen kargolar, tümüyle yerli üretim olan kargomatlarda tüm dış ortam koşuallarına karşı korumalı bir şekilde muhafaza edilmektedir. Adına kargo gelen tüketiciler kargolarını diledikleri zaman diledikleri saate bahsi geçen bu Kargomatlardan alabilmektedir.

PTT Kargo Bekleme Süresi Uzatma Nasıl Yapılır?

PTT kargo bekleme süresi uzatma işlemi, ancak bireyin PTT kargo müşteri hizmetlerini arayarak uzatma talimatı vermesi ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra yarıca bekletilmesi alıcı tarafından yazılı bir şekilde talep edilmesi halinde PTT kargo bekleme süresi uzatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

PTT Kargo Durdurma Nasıl Yapılır?

PTT kargo durdurma işlemi, gönderici tarafından şirket ile iletişime geçilerek gerçekleştirilmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı kargosunu iptal etmek, geri çekmek ya da durdurmak isteyen bir kargo göndericisinin, PTT kargo müşteri hizmetlerini arayarak talimat vermesi gerekmektedir. Anacak bu şekilde PTT kargo durdurma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fakat kargo göndericisi bilmelidir ki, sö konusu bu gibi durumlarda bazen aksaklıklar yaşanabilmektedir.

PTT Kargo Bekleme Süresi Kaç Gün?

PTT kargonun ilgili yönetmeliğine göre, gönderinin varış yerine geldiği haber kağıdı ya da iletişim kanalları üzerinden bildirilen kargo gönderileri ve yurt dışı kolileri, bildirildiği günü takip eden gün itibari ile şubeden alınmak şartıyla 30 gün boyunca bekletilmektedir. Kurye ve APG gönderileri ise yalnızca bir hafta boyunca bekletilmektedir. Söz konusu bu süre zarfı içerisinde teslim alınmayan gönderiler, çıkış birimine geri iade edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT 2022 Boyut ve Mesafeye Göre Kargo Maliyetleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Maliyetleri ve PTT Yurtdışı Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Bekleme Süresi Uzatma Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir