Oca 15, 2023
4726 Görüntüleme

PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri

Yazar:

PTT Kargo Çalışma Saatleri, PTT Kargo Çalışma Günleri, dağıtım günleri ve saatleri… Detaylar yazının devamında…

PTT Kargo Çalışma Saatleri, PTT Kargo Çalışma Günleri, dağıtım günleri ve saatleri… Detaylar yazının devamında…

PTT kargo, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından lojistik alanında hizmet vermek üzere kurulan bir kuruluştur. Yaklaşık olarak 10 yıldır Türkiye’de hizmet vermekte olan PTT kargo, yalnızca Türkiye sınırları içerisinde değil, yurt dışına da taşımacılık gerçekleştirmektedir.

PTT Kargo Hizmetleri

Lojistik alanında faaliyet gösteren PTT kargo, vatandaşlar için pek çok hizmet sağlamaktadır.  Posta kargosu, kurye, kargo, ödeme şartlı, ücreti alıcıdan tahsil, PTT iş yerinde teslim, Değer konulmuş/sigortalı, kontrollü teslim gibi özel hizmetler, söz konusu bu hizmetler arasında yer almaktadır.

PTT kargonun hayata geçirmiş olduğu en son hizmeti ise kargomattır. Kargomatlar sayesinde adresinde teslim edilemeyen kargolar buralara bırakılacak ve alıcıların diledikleri gün, diledikleri saatte teslim alabilme imkanı sağlanmaktadır. Kargosunun kargomatlara teslim edildiği bilgisi SMS ile bilgilendirilen alıcılar, söz konusu bu sistemler üzerinden kolaylıkla kargosunu teslim alabilmektedir. Tamamıyla yerli üretim olan bu cihazlar dış etkenlere karşı oldukça güvenlidir.

PTT Kargo Çalışma Günleri

PTT kargo ile gönderi gönderecek ya da alacak olan tüketiciler, kargolarını teslim alabilmek adına PTT kargo çalışma günleri hakkında araştırma yapmaktadır. Şirket olarak PTT kargo çalışma günleri Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleridir. Cumartesi günleri PTT kargo genel müdürlükleri açık olmakla beraber yalnızca ana binada hizmet vermektedir. Pazar günleri ise tüm PTT şubeleri tatildedir. Dağıtım olarak PTT kargo çalışma günleri ise Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleridir.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT kargo, hafta için her gün hizmet veren ve kargo dağıtımı gerçekleştirirken, PTT kargo çalışma saatleri ise sabah saat 08:30 ile öğlen 12:30’dur. Öğlen saatinde bir saat mola veren PTT kargo personelleri, öğleden sonra 13:30’de yeniden mesaiye başlayarak akşam saat 16:30’a kadar çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye genelinde bazı şubelerinde PTT kargo çalışma saatleri öğle arası mola verilmeksizin sabat saat 08:30 ile akşam saat 17:00 arasıdır. Ayrıca Cumartesi günleri PTT kargo genel müdürlükleri sabah saat 09:00 ile akşam saat 19:00’a kadar hizmet vermektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT 2022 Boyut ve Mesafeye Göre Kargo Maliyetleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Maliyetleri ve PTT Yurtdışı Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir