May 16, 2023
9248 Görüntüleme

PTT Kargo Cumartesi Açık mı?

Yazar:

PTT kargo aracılığı ile gönderi yapacak olan ya da gönderi alacak olan tüketiciler “PTT kargo Cumartesi açık mı?” sorusuna cevap aramaktadır.

PTT kargo aracılığı ile gönderi yapacak olan ya da gönderi alacak olan tüketiciler “PTT kargo Cumartesi açık mı?” sorusuna cevap aramaktadır.

PTT Kargo Türkiye’nin en köklü ve en önemli posta teşkilatı olan PTT tarafından kurulan ve ülke genelinde taşımacılık yapan bir kurumdur. Yaklaşık olarak 10 senedir hizmet veren PTT kargo, gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında kaliteli hizmet vermek adına faaliyet göstermektedir.

PTT Kargo Cumartesi Açık Mı?

PTT kargo aracılığı ile gönderi yapacak olan ya da gönderi alacak olan tüketiciler “PTT kargo Cumartesi açık mı?” sorusuna cevap aramaktadır. Özelleştirilmesinin ardından çeşitli alanlarda hizmet vermeye başlayan PTT, 2008 yılı itibari ile kargoculuk alanında da hizmet vermeye başlamıştır. Oldukça kısa bir zaman zarfı içerisinde yoğun talep gören PTT kargo, cumartesi günleri için de çalışma kararı almıştır. Bu doğrultuda “PTT kargo Cumartesi açık mı?” sorusunun cevabında, PTT kargo Cumartesi günleri açıktır.

Cumartesi günleri açık olup hizmet veren PTT kargo, şubelere göre değişiklik göstermektedir. Yoğun talep alınan bölgelerde PTT kargo şubeleri Cumartesi günleri de açık olup, dağıtım yapmaktadır. Bunun ile beraber PTT kargo genel müdürlükleri de Cumartesi günleri açıktır. Ancak buralarda Cumartesi günleri dağıtım hizmeti verilmemektedir.

PTT Kargo Pazar Açık Mı?

Hemen hemen her kargo şirketinde olduğu gibi PTT kargo da Pazar günleri kapalıdır. Tüm sektörlerde resmi tatil olarak kabul edilen Pazar günleri, PTT tarafından da tatil günü olarak kabul edilmektedir.

PTT Kargo Ne Zaman Açık?

Türkiye’deki en önemli kargo şirketlerinden biri haline gelen PTT kargo ne zaman açık? Hafta içi Pazartesiden Cuma’ya kadar hafta içi her gün açık olan PTT kargo, söz konusu bu günlerde dağıtım hizmetleri de sağlamaktadır.

“PTT kargo ne zaman açık?” sorusuna yanı arayan tüketiciler için; Hafta içi sabah saat 08:30 itibari ile hizmet vermeye başlayan PTT kargo, öğlen saat 12:30’a kadar devam etmektedir. Öğlen 12:30 ile 13:30 arasında bir saatlik öğle molası veren şirket, akşam saat 17:00’da paydos etmektedir. Ayrıca bazı bölgelerde Cumartesi günü de hizmet veren PTT yine söz konusu saat aralığında çalışmaktadır. Bu saatlerin dışında PTT kargo şubelerini açık bulabilmek mümkün değildir.

Bir önceki yazımız olan PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri başlıklı makalemizde PTT ve PTT Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Cumartesi Açık mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir