Haz 6, 2023
53377 Görüntüleme

PTT Kargo Dağıtım/Teslimat Günleri ve Saatleri

Yazar:

PTT kargo dağıtım günleri, hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya kadar her gündür. Dağıtım saatleri, mesai saatleri ile aynı olacak şekilde düzenlenmiştir. Sabah saat 08:30’da açılan PTT kargo şubeleri söz konusu saatte dağıtıma çıkmaktadır.

PTT kargo, yaklaşık olarak 10 senedir lojistik alanında hizmet sağlayan bir şirkettir. Türkiye’de ve dünya üzerinde faaliyet gösteren PTT kargo, ülkede en çok tercih edilen kargo şirketlerinden biridir. Kesintisiz hizmet verebilmek adına çeşitli çalışmalar yürüten PTT kargo, hafta içi her gün ve hatta bazı bölgelerde hafta sonları da dahil hizmet vermektedir. PTT Kargo Dağıtım Günleri de değişiklik göstermektedir.

PTT Kargo Kaç Güne Gelir?

PTT kargonun yurt içi gönderilerinde teslim süresi 1 ve 4 iş günü içerisindedir. Teslim edilecek olan şehre ve bölgeye göre değişiklik gösteren PTT kargo teslimat süreleri, bazen oldukça erken gelebileceği gibi, bazen de söz konusu bu teslim süresinden daha geç de gelebilmektedir. 1 – 4 gün arası olarak belirlenen söz konusu bu PTT kargo teslimat süresi, şehir ve ilçe merkezleri için geçerlidir. Kargo teslimatının ilçeye bağlı bir köye gerçekleştirilmesi durumunda teslim süresi bir haftayı bulabilmektedir.

PTT kargo tarafında bu kapsamda gönderi teslim süresi sorgulama hizmeti sunulmaktadır. Söz konusu bu hizmette gönderinin hangi ilden gönderilip hangi ile teslim edileceği seçilerek, tahmini teslim süresi hakkında bilgi edinilebilmektedir.

PTT Kargo Dağıtım/Teslimat Günleri

PTT kargo dağıtım günleri, hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya kadar her gündür. PTT kargo, söz konusu bu günlerde şubeye gelen gönderileri adreslerine teslim etmek üzere dağıtıma çıkarken, Cumartesi ve Pazar günleri PTT kargo dağıtım günlerine dahil edilmemektedir.

PTT Kargo Dağıtım/Teslimat Saatleri

PTT kargo dağıtım saatleri, mesai saatleri ile aynı olacak şekilde düzenlenmiştir. Sabah saat 08:30’da açılan PTT kargo şubeleri söz konusu saatte dağıtıma çıkmaktadır. Öğle paydosu yapmayan şubeler için PTT kargo dağıtım saatleri akşam saat 17:00’a kadardır. Öğlen 12:30 itibari ile bir saatlik mola veren şubeler için ise 16:30’a kadar kargo dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

PTT kargo dağıtım saatleri haricinde herhangi bir saatte gönderilen kargolar için teslimat yapılmamaktadır. Bu nedenle kargo gönderimi ya da alım işlemleri adına PTT kargo dağıtım saatleri ve çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Buna göre kargoların sabah saat 08:30 ile akşam 17:00 arasına kargo gönderimi yapılması önem arz etmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri başlıklı makalemizde PTT ve PTT Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Dağıtım/Teslimat Günleri ve Saatleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir