Ağu 3, 2020
18002 Görüntüleme

PTT Kargo Dağıtım/Teslimat Günleri ve Saatleri

Yazar:

PTT kargo dağıtım günleri, hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya kadar her gündür. Dağıtım saatleri, mesai saatleri ile aynı olacak şekilde düzenlenmiştir. Sabah saat 08:30’da açılan PTT kargo şubeleri söz konusu saatte dağıtıma çıkmaktadır.

PTT kargo, yaklaşık olarak 10 senedir lojistik alanında hizmet sağlayan bir şirkettir. Türkiye’de ve dünya üzerinde faaliyet gösteren PTT kargo, ülkede en çok tercih edilen kargo şirketlerinden biridir. Kesintisiz hizmet verebilmek adına çeşitli çalışmalar yürüten PTT kargo, hafta içi her gün ve hatta bazı bölgelerde hafta sonları da dahil hizmet vermektedir. PTT Kargo Dağıtım Günleri de değişiklik göstermektedir.

PTT Kargo Kaç Güne Gelir?

PTT kargonun yurt içi gönderilerinde teslim süresi 1 ve 4 iş günü içerisindedir. Teslim edilecek olan şehre ve bölgeye göre değişiklik gösteren PTT kargo teslimat süreleri, bazen oldukça erken gelebileceği gibi, bazen de söz konusu bu teslim süresinden daha geç de gelebilmektedir. 1 – 4 gün arası olarak belirlenen söz konusu bu PTT kargo teslimat süresi, şehir ve ilçe merkezleri için geçerlidir. Kargo teslimatının ilçeye bağlı bir köye gerçekleştirilmesi durumunda teslim süresi bir haftayı bulabilmektedir.

PTT kargo tarafında bu kapsamda gönderi teslim süresi sorgulama hizmeti sunulmaktadır. Söz konusu bu hizmette gönderinin hangi ilden gönderilip hangi ile teslim edileceği seçilerek, tahmini teslim süresi hakkında bilgi edinilebilmektedir.

PTT Kargo Dağıtım/Teslimat Günleri

PTT kargo dağıtım günleri, hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya kadar her gündür. PTT kargo, söz konusu bu günlerde şubeye gelen gönderileri adreslerine teslim etmek üzere dağıtıma çıkarken, Cumartesi ve Pazar günleri PTT kargo dağıtım günlerine dahil edilmemektedir.

PTT Kargo Dağıtım/Teslimat Saatleri

PTT kargo dağıtım saatleri, mesai saatleri ile aynı olacak şekilde düzenlenmiştir. Sabah saat 08:30’da açılan PTT kargo şubeleri söz konusu saatte dağıtıma çıkmaktadır. Öğle paydosu yapmayan şubeler için PTT kargo dağıtım saatleri akşam saat 17:00’a kadardır. Öğlen 12:30 itibari ile bir saatlik mola veren şubeler için ise 16:30’a kadar kargo dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

PTT kargo dağıtım saatleri haricinde herhangi bir saatte gönderilen kargolar için teslimat yapılmamaktadır. Bu nedenle kargo gönderimi ya da alım işlemleri adına PTT kargo dağıtım saatleri ve çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Buna göre kargoların sabah saat 08:30 ile akşam 17:00 arasına kargo gönderimi yapılması önem arz etmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Yurtdışı Kargo: Güncel Gönderim Süresi ve Ücretleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Dağıtım/Teslimat Günleri ve Saatleri

 • KEŞAN EDİRNE merkezde olmamıza rağmen postamız neden köy dağıtımına tabi

  hüseyin dinçer 12 Temmuz 2018 14:24 Cevapla
  • ölçmedim ki hı

   saas 14 Ağustos 2019 12:50 Cevapla
   • Merkez de köy dağıtım ne alaka ya

    Gül 20 Ekim 2019 13:00 Cevapla
 • Resmen ptt kargoyu seçtiğim için pişmanlık duyuyorum. 1 haftadır kargonun gelmesini bekliyorum, diğer kargo şirketlerinin hergün geldigi iş yerimi koy dağıtımina tabi tuttukları için .

  Ezgi 8 Eylül 2018 12:02 Cevapla
 • ya 3gundur kargom köy dağıtımnda tabi bekletiyor bu ne ya

  makbule 26 Ekim 2018 12:06 Cevapla
 • Tamamiyle rezillik. Baska bir tarifi yok 10 gun bile bekledigi oluyor. Koy dagitimindan dolayi

  Mehmet akif 3 Kasım 2018 18:38 Cevapla
 • ptt de calisan personellerin hepsi de yaptigi isden bi haber,hicbir sekilde sordugun sorunun cvbini alamiyosunuz

  tayfun 26 Aralık 2018 16:32 Cevapla
 • Ankara dan bir günde zonguldak a ulaşan kargom kozlu ya 31 Aralık gününden beri ulaşamadı ilçe merkezi nasıl köy dağıtımına tabi oluyor anlamadım

  Erol 5 Ocak 2019 23:03 Cevapla
 • Tam bir rezillik,bugün sabah baktım kargom gelmiş pttde, öğlen oldu gelmedi saat 4te gittim kargom nerde diye dağotımda dendi koştum eve geldim çocuklar evdeydi gelmemiş kargo saat 6ya kadar gelir ümidiyle camda bekledim gelmedi. Girdim takibe baktım merkezde oturduğum halde kargom köy dağıtımına tabi görünüyor, ben şok! Yok böyle bi rezillik. Halbuki bundan önce her kargom zamanında evime gelirdi ilkkez bunu yaşadım ama çok önemli gelen kargom oyüzden sinir oldum sabah erkenden gidip dağıtıma çıkmadan kargomu elden teslim alıcam, tabi oyalamazlar bahane yaratmazlarsa!!

  Tuğba 25 Ocak 2019 01:23 Cevapla
 • PTT kargo tam bir rezillik.başka firmaların 1 günde getirdiği kargoyu 5 günden aşağı getirmiyor.artı birde diğer firmaların her gün geldiği yerleri köy dağıtımına tutuyor haftada bir gün dağıtıma çıkıyor rezillik üstüne rezillik. Bir ürün almak istediğimde gönderimde PTT kargo yazıyorsa kesinlikle es geçiyorum.

  Emre can 21 Şubat 2019 08:58 Cevapla
 • deliye her gün bayram, bunlara da her yer köy madem bu işi zorla yapıyorsunuz artık bu işi bırakın da insanlar sizden kurtulsun

  vatandaş 8 Kasım 2019 16:44 Cevapla
 • iki gündür telefonla arıyorum bit kişiye ulaşamadım sizin başınızda kimse olmadığı içinmi bu kadar rahatsınız yazıklar olsun sizlere

  zafer karadeniz 15 Kasım 2019 14:27 Cevapla
 • Ankarada 13 temmuzda verilen APS kargom bugun ayin 18 i hala gelmedi .Daha once 2 gunde gelen kargo didimin akbuk mahallesine koy dagitimini bekliyor diye hala bekletiliyor. Tembellik yaparak isini savsaklayan dogru yapmayanlar aldiklari maasi ne kadar hak ediyorlar.

  Pttzade 18 Temmuz 2020 15:09 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir