Haz 2, 2023
9952 Görüntüleme

PTT Kargo Elime Ulaşmadı, Ne Yapmam Lazım?

Yazar:

Bazen tüketiciler kargo teslimatında ve gönderiminde çeşitli problemler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hal böyle olunca “PTT kargo elime ulaşmadı” gibi şikayetlerde de bulunulabilmektedir.

PTT Kargo, lojistik alanında Türkiye’de hizmet vermekte olan şirketlerden biridir. Türkiye’nin en büyük posta teşkilatı olan PTT bünyesinde hizmet veren PTT kargo, gerek yurt içinde, gerekse de yurt dışında sağlamış olduğu taşımacılık faaliyetleri sayesinde adından bir hayli söz ettirmektedir. PTT Kargo Elime Ulaşmadı, Ne Yapmam Lazım diyenler için cevabı yazının devamında.

PTT Kargo Alınmazsa Ne Olur?

PTT kargo aracılığı ile gönderilen kargolar adrese teslim edilebildiği gibi, müşterinin talebi doğrultusunda herhangi bir PTT şubesine de iletilebilmektedir. Adrese teslim olan kargolarda PTT kargo yetkilileri kargoyu teslim edebilmek için ilgili adrese dağıtıma çıkarmaktadır. Alıcının evde bulunması halinde kargo teslim edilmekte, bulunamaması halinde ise dağıtıma çıkarıldığı şubeye geri götürülmektedir. Bu gibi alıcının adresin bulunmadığı ya da şubeden teslim alınacak olan kargolar belli bir süre için şubede bekletilmektedir. Genellikle 3 gün kadar bekletilen kargolar, alıcıları tarafından teslim alınmadığı takdirde çıkış birimine geri gönderilmektedir.

PTT Kargo Ne Zaman Ulaşır?

PTT kargo aracılığı ile gönderi gerçekleştiren ya da alacak olan tüketiciler genellikle “PTT kargo ne zaman ulaşır? Sorusuna yanıt aramaktadır.  Bahsi geçen bu “PTT kargo ne zaman ulaşır?” sorusunun yanıtı, kargonun teslim edileceği il ilçe ya da ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Normal şartlarda il ve ilçe merkezlerine ulaştırılacak olan kargolar 1 ila 4 iş günü içerisinde ulaştırılırken, ulaşımı biraz problemli olan bölgelerde 1 haftayı bulmaktadır. Bu durumda bu sorunun cevabını daha net bir şekilde alabilmek için PTT tarafından sunulan “gönderi süresi sorgulama” hizmetinden faydalanılması gerekmektedir. Bu sayede gönderinin ulaştırılacağı adres sorgulama ekranına girilerek, kargonun ne zaman ulaştırılacağı öğrenilebilmektedir.

PTT Kargo Elime Ulaşmadı, Ne Yapmam Lazım?

Bazen tüketiciler kargo teslimatında ve gönderiminde çeşitli problemler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hal böyle olunca “PTT kargo elime ulaşmadı” gibi şikayetlerde de bulunulabilmektedir. Bu gibi durumlarda tüketiciler ilgili birimler ile iletişimi geçtiğinde problem ortadan kaldırılmaktadır. Dolayısıyla “PTT kargo elime ulaşmadı” diyen müşterilerin, PTT kargo müşteri hizmetleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Müşteri temsilcisi ile gerçekleştirilen görüşmelerde gönderinin barkod numarası üzerinden kargonun nerede olduğu neden ulaştırılamadığı gibi durumlar hakkında bilgi edinilebilmekte ve problem çözülebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Personel Alımı Başvuru ve Şartları başlıklı makalemizde PTT, PTT İş Başvurusu ve PTT Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Elime Ulaşmadı, Ne Yapmam Lazım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir