May 23, 2023
7948 Görüntüleme

PTT Kargo Güvenilir mi?

Yazar:

PTT kargo ile gönderi gerçekleştirmek ya da almak isteyen ve PTT kargo hakkında bilgi sahibi olmayan tüketiciler “PTT kargo güvenilir mi?” sorusuna yanıt aramaktadır.

PTT kargo ile gönderi gerçekleştirmek ya da almak isteyen ve PTT kargo hakkında bilgi sahibi olmayan tüketiciler “PTT kargo güvenilir mi?” sorusuna yanıt aramaktadır. Söz konusu şirketi kullanmak isteyen tüketiciler için PTT kargo güvenilir mi?

PTT kargo, Türkiye’nin en önemli posta teşkilatı olan Posta ve Telgraf Teşkilatı tarafından kurulan ve uzun yıllardır lojistik alanında hizmet veren bir kuruluştur. Türkiye sınırları içerisinde olduğu gibi yurt dışında da kargo gönderimi sağlayan PTT kargo, oldukça rağbet gören kargo şirketlerinden biridir.

PTT Kargo Güvenilir Mi?

PTT kargo ile gönderi gerçekleştirmek ya da almak isteyen ve PTT kargo hakkında bilgi sahibi olmayan tüketiciler “PTT kargo güvenilir mi? sorusuna yanıt aramaktadır. Söz konusu şirketi kullanmak isteyen tüketiciler için PTT kargo güvenilir mi?

PTT kargo, Türkiye’nin en köklü kamu kuruluşu olan PTT tarafından kurulmuş bir şirkettir. Yıllardır bu alanda hizmet sağlayan PTT kargo, ülkedeki en güvenilir kargo şirketlerinden biridir. Bu nedenle de söz konusu şirkete yoğun ilgi gösterilmektedir.

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT müşteri hizmetleri, posta, kargo ve banka alanlarında genel olarak her türlü ihtiyaçları gidermeye yönelik bir hizmet sağlamaktadır. 444 1 788 numaralı telefon hattından ulaşılabilecek PTT Müşteri Hizmetleri, telgraf gönderim işlemler, posta kargosu, PTT hizmetleri hakkında bilgi edinme, gönder sorgulama, kargo ile alakalı konularda genel bilgi edinme, PTT bonus kart işlemleri, E-PTT AVM işlemleri, HGS bakiye sorgulama, PTT kart kayıp, çalıntı ihbar ve bunun gibi pek çok çeşitli hizmet sunmaktadır.

PTT müşteri hizmetleri ile iletişime geçen tüketiciler, göndermiş oldukları kargolar hakkında bilgi edinebilmekte, adres değişikliği gerçekleştirebilmekte ve posta ile kargo işlemlerini kolaylıkla halledebilmektedir.

PTT Kargo Hizmetleri

PTT kargo, gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında çeşitli hizmetler sağlamaktadır. Yurt içi kargo hizmetleri ve yurt dışı kargo hizmetleri olmak üzere ikiye ayılan PTT kargo hizmetleri, Yurt içinde posta kargosu, kargo ve özel hizmetler sağlamaktadır. Söz konusu bu özel hizmetler ise, ödeme şartlı, PTT işyerinde teslim, ücreti alıcıdan teslim, alma haberli ve bunun gibi hizmetlerdir.

Yurt dışı kargo hizmetleri posta kolisi, APG ve Turpex gibi hizmetlerdir. Söz konusu bu hizmetleri yurt dışında pek çok ülkeye gerçekleştiren PTT kargo, bu sayede en çok tercih edilen şirketler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri başlıklı makalemizde PTT ve PTT Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir