May 30, 2023
17333 Görüntüleme

PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları

Yazar:

PTT kargo kapıda ödeme şartları e-ticaret şirketleri için geçerli olan şartlardır. Günümüzde oldukça yaygın bir hale gelen internet alışverişlerinde şirketler PTT kargo aracılığı ile ürün teslimi gerçekleştirirken, şirket ile anlaşma sağlayarak kapıda ödeme hizmeti sunmaktadır.

PTT kargo, yaklaşık olarak 10 yıldır hizmet vermekte olan bir kargo şirketidir. Türkiye’nin ilk ve tek posta teşkilatı olan PTT bünyesinde hizmet veren PTT kargo, yurt içinde taşımacılık yaptığı gibi yurt dışında da hizmet sunmaktadır. PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları ve Detayları…

Türkiye sınırları içerisinde hiçbir kargo şirketinin ulaşım sağlayamadığı noktalara hizmet sunan PTT kargo, yurt içinde posta kargosu, kargo ve özel hizmetler sunmaktadır. Yine yurt dışına da taşımacılık yapan şirket, Turpex ile 174 farklı ülkeye gönderi ulaşımı sağlamaktadır.

PTT Kargo Kapıda Ödeme Nasıl Yapılır?

PTT kargo aracılığı ile gerçekleştirilecek olan kargo gönderimleri ya da alımları için ödenmesi gereken belli bir ücret mevcuttur. Söz konusu bu ücret kimi zaman gönderici tarafından, kimi zaman da alıcı tarafından ödenmektedir. Örneğin; online alışveriş siteleri üzerinden alınan bazı ürünlerde Kredi kartı ile ödeme, havale ile ödeme ya da PTT kargo kapıda ödeme seçenekleri mevcuttur. PTT kargo kapıda ödeme seçeneği ile satın alınan bir ürün, kargo şirketi yetkilileri tarafından adresinize ulaştırıldığında, hem ürünün, hem de kargo ücretinin ödemesi yetkililere yapılmaktadır. Bahsi geçen bu hizmet genellikle anlaşmalı olan mağazalar için verilmektedir.

PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları

PTT kargo kapıda ödeme şartları e-ticaret şirketleri için geçerli olan şartlardır. Günümüzde oldukça yaygın bir hale gelen internet alışverişlerinde şirketler PTT kargo aracılığı ile ürün teslimi gerçekleştirirken, şirket ile anlaşma sağlayarak kapıda ödeme hizmeti sunmaktadır. Fakat söz konusu bu kapıda ödeme hizmeti için e-ticaret şirketlerinde bir takım şartlar aranmaktadır. Bu kapsamda PTT kargo kapıda ödeme şartları yalnızca şirketin PTT kargo ile bir anlaşmaya vararak Tahsilatlı Gönderi Hizmeti Sözleşmesi imzalamaktır.

PTT Kargo Kaç Güne Gelir?

PTT kargo aracılığı ile gerçekleştirilen kargo gönderilerinin teslim süresi, kargonun ulaştırılacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Normal şartlarda 1 ila 4 iş günü arasında değişen teslim süresi, PTT kargo tarafından verilen sorgulama ekranı sayesinde daha net öğrenilebilmektedir.  Bu hizmetten faydalanmak isteyen tüketiciler, PTT Kargo Gönderi Teslim Süresi Sorgulama ekranına ne tür bir gönderi olduğu ve teslim edileceği il bilgilerini girdikten sonra tahmini teslim süresini öğrenebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri başlıklı makalemizde PTT ve PTT Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir