Haz 8, 2023
28073 Görüntüleme

PTT Kargo Öğrenci İndirimi

Yazar:

Çeşitli türlerde hizmetler ve kampanyalar sunulup, bunlardan biri de PTT Kargo Öğrenci İndirimi kampanyasıdır.

PTT kargo, 2008 yılında kurulmuş ve Türkiye’nin ilk posta teşkilatı olan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) bünyesinde faaliyet gösteren bir kurumdur. Lojistik sektöründe Türkiye’de ulaşılmaz noktalara taşımacılık yapan PTT kargo, yurt dışında da Turpex ile 170 farklı ülkeye kargo gönderimi gerçekleştirmektedir. Çeşitli türlerde hizmetler ve kampanyalar sunulup, bunlardan biri de PTT Kargo Öğrenci İndirimi kampanyasıdır.

PTT Kargo Öğrenci İndirimi Kampanyası

Bu alanda kesintisiz hizmet sağlayan şirket, ayrıca çeşitli sosyal kampanyalara da imza atmaktadır. Sevgililer günü, öğretmenler günü gibi özel günleri es geçmeyen PTT kargo, bu gibi günlerde vatandaşların kıymet verdiği insanlara daha kolay ve makul fiyatlar ile hediye gönderebilmesi için indirim kampanyaları düzenlemektedir. Bunun ile beraber ülkenin dört bir yanına kitap gönderimi için de indirim yapan şirket, ayrıca çeşitli dönemlerde ve çeşitli yerlerde PTT kargo öğrenci indirimi kampanyası başlatmaktadır.

Elde edilen bilgilere göre PTT kargo yakın zamanda Hitit Üniversitesi ile bir anlaşma imzaladı ve bu sözleşme dahilinde üniversitede hizmet veren öğrenim görevlileri ile öğrenciler için her kargo gönderiminde yüzde 40 indirim uygulamaya başladı. Daha önceki PTT kargo öğrenci indirimi kampanyalarında ise her bir şubesinde üniversite öğrencileri için bahar ve güz döneminde olmak üzere birer ay yüzde 30 indirim uygulamıştı.

PTT Kargo İndirim Kampanyaları

Bunun ile beraber şirketin hali hazırda yurt genelinde gerçekleştirmiş olduğu tek PTT kargo indirim kampanyası kitap gönderimini yaygınlaştırmak için uygulanan yüzde 50 indirim kampanyasıdır. Söz konusu bu PTT kargo indirim kampanyası kapsamında ülke genelinde her PTT şubesi üzerinden gönderilecek olan yalnızca kitap gönderileri için 1 kilograma kadar olan kitaplarda 3 TL gibi bir ücret tahsis edilmektedir. Özellikle ticari amaç olmaması gibi bir şart koşulan bu kampanyada, 1 kilo ile 30 kilo arasında ağırlığa sahip olan kitap gönderimlerinde ise yüzde 50 indirim uygulanmaktadır.

PTT Müşteri Hizmetleri

Şirket, PTT kargo ile alakalı yaşanan herhangi bir problemde ya da bilgi almak üzere PTT müşteri hizmetleri tarafından hizmet sağlamaktadır. Bu doğrultuda kargo gönderiminde problem yaşayan, adres değişikliği yapmak isteyen ya da bilgi almak isteyen tüketiciler, 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetleri ile iletişimi geçebilmekte ve tüm işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri başlıklı makalemizde PTT ve PTT Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Öğrenci İndirimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir