Mar 21, 2023
7470 Görüntüleme

PTT Kargo Pazar Açık mı?

Yazar:

PTT kargo vasıtası ile kargo gönderimi gerçekleştirecek olan ya da alacak olan tüketiciler, şirketin hangi günler açık olduğunu merak etmektedir. Özellikle de tüketiciler tarafından sorulan “PTT kargo Pazar açık mı?” sorusuna yanıt aramaktadır.

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT, gerek lojistik alanında olsun, gerekse de iletişim, çeşitli alanlarda vatandaşlar için hizmet sunmaktadır. PTT kargo hizmetleri de bahsi geçen bu hizmetlerden yalnızca biridir. PTT kargo Türkiye’de pek çok kargo şirketinin erişemediği noktalara kargo gönderimi gerçekleştirirken, ayrıca yurt dışında da 174 farklı ülkeye kargo gönderimi sağlamaktadır. PTT Kargo Pazar Açık mı sorusunu merak edenler için yazının devamında.

PTT kargo, gönderiye konu olan kargoyu adresine teslim ettiği gibi adresinden teslim alabilmekte ya da şubeden teslim aldığı gibi şubeye teslim edebilmektedir. Pek çok hizmeti tüketicinin ayağına kadar getiren PTT kargo, lojistik alanında hizmet veren en önemli şirketlerden biridir.

PTT Kargo Pazar Açık mı?

PTT kargo vasıtası ile kargo gönderimi gerçekleştirecek olan ya da alacak olan tüketiciler, şirketin hangi günler açık olduğunu merak etmektedir. Özellikle de tüketiciler tarafından sorulan “PTT kargo Pazar açık mı?” sorusuna yanıt aramaktadır. PTT kargo gönderi dağıtım işlemleri haftanın beş gün olan Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde gerçekleştirmektedir. Genellikle sabah saat 08:30 ile akşam saat 17:30 arasında hizmet veren PTT kargo, bu gün ve saatlerin haricinde dağıtım hizmeti sağlamamaktadır. Buna göre, “PTT kargo Pazar açık mı?” sorusuna cevap olarak PTT kargo Pazar günleri kapalıdır.

PTT Kargo Cumartesi Açık mı?

PTT kargo Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir. Özellikle de dağıtım hizmetlerini yalnızca hafta içi mesai saatleri dahilinde gerçekleştiren PTT kargo, bazı illerde talep ve yoğunluğa göre PTT kargo genel müdürlükleri ya da şubeleri sabah saat 09:00 ile akşam saat 17:00 ya da öğleden sonra 15:00 arasında açıktır. Fakat yine de bu gün ve saatlerde kargo dağıtımı gerçekleştirilmemektedir. Adına kargo gelen alıcılar, Cumartesi günleri bizzat PTT şubelerine ya da müdürlüklerine giderek kargolarını teslim alabilmektedir.

PTT Kargo Haftasonu Hizmet Veriyor mu?

PTT kargo haftasonu hizmet vermemektedir. Her resmi kurum gibi PTT kargo haftasonu resmi tatil olarak geçirmektedir. Ancak bazı istisna bölgelerde duruma göre Cumartesi günleri açık olan PTT kargo, müşterilerin gönderecekleri kargoları teslim almak ya da alacakları kargoları şubelerden teslim edebilmek adına hizmet vermektedir. Bunu dışında PTT kargo haftasonu hizmet vermemektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Personel Alımı Başvuru ve Şartları başlıklı makalemizde PTT, PTT İş Başvurusu ve PTT Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Pazar Açık mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir