May 18, 2023
9964 Görüntüleme

PTT Kargo Takibi Açılmıyor?

Yazar:

PTT kargo aracılığı ile gerçekleştirilen gönderi hizmetlerinde, kargonun nerede olduğu, nereden yola çıktığı, hangi birimde işlem gördüğü ve hangi tarihte teslim edileceği gibi çeşitli bilgilere erişim sağlayabilmek mümkündür.

PTT kargo, uzun zamandır gerek Türkiye’de, gerekse dünya üzerinde gerçekleştirmiş olduğu lojistik hizmetleri sayesinde nam salmış bir kargo şirketidir. Türkiye’de hiçbir kargo şirketi tarafından ulaşım sağlanamayan pek çok noktaya kargo taşıyan PTT kargo, yurt dışında da 174 farklı ülkeye taşımacılık yapmaktadır. PTT Kargo Takibi Açılmıyor? PTT Gönderi Takip Sayfası Açılmıyor? Gibi soruların cevapları yazının devamında.

PTT Kargo Hesap Açma Nasıl Yapılır?

PTT kargo aracılığı ile gerçekleştirilen gönderi hizmetlerinde, kargonun nerede olduğu, nereden yola çıktığı, hangi birimde işlem gördüğü ve hangi tarihte teslim edileceği gibi çeşitli bilgilere erişim sağlayabilmek mümkündür. Bu bilgilere ulaşmanın tek yolu, gönderi yapılacağı esnada göndericiye ya da alıcıya verilen barkod numarasını bilmektir. Barkod numarasını biliyor olan alıcı ya da göndericiler, kargosunun durumunu öğrenebilmek için kargo takip hesap açma işlemini gerçekleştirmelidirler.

Kargo takip işlemi, PTT kargo tarafından hazırlanan “PTT Kargo A. Ş. Gönderi Takibi” sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Sayfaya giriş yapan müşteri, adına gönderilen kargodan dolayı oluşturulan hesabı ve kargo işlemlerini görebilmek için barkod numarasını ve ekranda yazan güvenlik kodunu girmesi gerekmektedir. Böylelikle kargo hakkında kolaylıkla bilgi edinilebilmektedir.

PTT Gönderi Takip Sayfası Açılmıyor?

PTT kargo tarafından teslim edilme üzere yola çıkarılan kargoları takip edebilmek oldukça kolay bir işlemdir. Fakat bazen alıcı ya da göndericiler, PTT kargo gönderi takip sayfasında çeşitli nedenlerden dolayı problemlerle karşılaşabilmektedir. Örneğin; gönderi takip sayfası açılmayabilmekte ya da sistemde kargo hareketlerini görüntülemekte güçlük çekebilmektedir. Bu gibi durumlarda tüketiciler için en iyi çözüm yolu, PTT kargo müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek olacaktır. Bu sayede sayfada yaşana problemleri giderilebilmekte ve kargo hareketleri hakkında bilgi edinilebilmektedir.

PTT Kargo Takibi Açılmıyor?

PTT kargo tarafından müşterilerin kolaylıkla kargolarını izlyebilmeleri için sağlamış olduğu hizmetlerde bazen ufak tefek aksaklıklar yaşanabilmektedir. PTT kargo takibi açılmıyor diye telaşa kapılan müşteriler bilmelidirler ki, söz konusu bu problemler genellikle PTT müşterilerinin karşılaşabileceği problemler arasında yer almaktadır. Kargo takip sisteminin açılmaması gibi bir durum ile karşı kaşıya kalan gönderici ya da alıcıların, ALO PTT 177 numaralı hattı arayarak, PTT kargo müşteri hizmetleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Sizlerden gelen yorumlar ışığında ALO 177 hattının artık PTT ile ilgisi kalmadığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu yüzden PTT Kargo sayfası açılmıyorsa, sayfanın yeniden açılmasını deneyebilir ya da kargo beklediğiniz PTT şubesini arayarak bilgi almaya çalışabilirsiniz. Böylelikle müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirip “PTT kargo takibi açılmıyor uyarısında bulunan müşteriler, kendi kargoları hakkında da kolaylıkla bilgi edinebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Personel Alımı Başvuru ve Şartları başlıklı makalemizde PTT, PTT İş Başvurusu ve PTT Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Takibi Açılmıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir