Ara 23, 2022
8831 Görüntüleme

PTT Kargo Takibi E-Devlet

Yazar:

PTT kargo takibi e-devlet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Pek çok kurum ve kuruluşlarda gerçekleştirilen işlemleri tek bir çatı altına toplayan e-devlet bireylerin adına kayıtlı PTT kargoları için takip hizmetine aracılık etmektedir.

PTT Kargo, Posta ve Telgraf Teşkilatı tarafından yaklaşık olarak 10 yıl önce kurulan ve Türkiye’de lojistik alanında hizmet sağlayan bir kuruluştur. PTT Kargo sayesinde pek çok tüketici, posta kargosu, kurye, kargo gibi pek çok paket kaliteli hizmet anlayışı ile yerine ulaşmaktadır.

PTT Kargo Takibi Çeşitleri

PTT kargo aracılığı ile gönderimi gerçekleştirilen kargoların nerede olduğu, ne zaman kargoya verildiği, teslim edilip edilmediği gibi bilgileri, kargonun son durumunu takip edebilmek mümkündür. Söz konusu PTT kargo takibinin gerçekleştirilmesinin çeşitli yol ve yöntemleri mevcuttur. E-devlet uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilen PTT kargo takibi, ayrıca PTT’nin resmi web sitesi üzerinden “gönderi takibi” uygulaması aracılığı ile ya da PTT’nin müşteri hizmetleri ile de gerçekleştirilebilmektedir.

PTT aracılığı ile gönderilen ya da alınacak olan kargolarda genellikle takip için kullanılan yöntem, kurumun resmi web sitesi üzerinden gönderi takibi uygulamasını kullanmaktır. Bu yol ile kargo takibi gerçekleştirecek olan PTT müşterisinin öncelikle resmi web sitesine giriş yapması, gönderi takibi uygulaması üzerinden kargonun barkod numarası ile ekrandaki güvenlik kodunun doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Böylelikle PTT üzerinden gönderilen kargonun tüm hareketlerini görebilmek mümkündür.

PTT Kargo Takibi Telefon

PTT aracılığı ile gönderilen kargoların takip yöntemlerinden biri de telefon ile gerçekleştirilendir. PTT kargo takibi telefon ile gerçekleştirebilmek için bireyin PTT’nin müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 788 numaralı hattını araması gerekmektedir. Söz konusu bu çağrı merkezini arayan tüketicinin yurt içi kargo gönderisini takip edebilmesi için önce 2 ardından 1 ve yine 1 tuşlaması gerekmektedir. Yurt dışı ve turpex gönderileri için ise önce 2 ardından 1 ve sonra yeniden 1 tuşlanmalıdır.

PTT Kargo Takibi E-Devlet

PTT kargo takibi e-devlet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Pek çok kurum ve kuruluşlarda gerçekleştirilen işlemleri tek bir çatı altına toplayan e-devlet bireylerin adına kayıtlı PTT kargoları için takip hizmetine aracılık etmektedir. PTT kargo takibi e-devlet üzerinden gerçekleştirmek isteyen tüketiciler, T. C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmasının ardından PTT hizmetlerine giriş yapması ve adına kayıtlı gönderinin takibini başlatması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT 2022 Boyut ve Mesafeye Göre Kargo Maliyetleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Maliyetleri ve PTT Yurtdışı Kargo hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT Kargo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir