Nis 7, 2023
8512 Görüntüleme

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Yazar:

PTT aracılığı ile paket gönderimi gerçekleştiren tüketiciler kargosunu durumunu öğrenebilmek için genellikle “PTT kargo takibi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını aramaktadır. PTT kargo takibi yapabilmenin çeşitli yolları mevcuttur.

PTT kargo, Posta ve Telgraf Teşkilatı tarafından kurulan ve gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında taşımacılık hizmeti sağlayan bir kuruluştur. Müşterileri için kargo hizmetlerini yanı sıra telgraf, posta kargosu gibi hizmetler de sunan PTT kargo, sosyal amaçlı taşımacılık da gerçekleştirmektedir. PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT kargo aracılığı ile gerçekleştirilen gönderiler, gerek alıcılar tarafından, gerekse göndericiler tarafından PTT gönderi takibi ile takip edilebilmektedir. Müşteriler için verilen barkod numarası sayesinde söz konusu bu PTT kargo takip işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

PTT Kargo Takibi Yapamıyorum?

PTT aracılığı ile gerçekleştirilen gönderilerde bazen PTT gönderi takibinde sıkıntılar ile karşılaşabilmek mümkündür. Barkod numarası ile gerçekleştirilen PTT kargo takip işlemi, bazen yaşanan sistemsel problemlerden ötürü cevap veremeyebilmekte ve kargonu durumu görüntülememektedir. Bu gibi durumlar PTT kargo takibi için en doğru yapılacak şey, PTT kargo müşteri temsilcisi ile iletişime geçmek olacaktır.

PTT Kargo Takip Sorunu Nasıl Çözülür?

PTT kargo takip sorunu, genellikle ya gönderici tarafından ya da şirket tarafından eksik ya da yanlış bilgi gibi nedenlerden ötürü yaşanmaktadır. Bahsi geçen bu gibi bir sorun ile karşılaşıldığında en iyi çözüm yolu, PTT kargo müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek durumu bildirmektedir. Söz konusu sorun sistem kaynaklı ise PTT kargo tarafından bahsi geçen hata düzeltilerek kargo hakkında son durum bilgisi verilecektir. Fakat sorun gönderici gibi çeşitli nedenlerden ötürü olması durumunda ise, yine PTT kargo müşteri temsilcisi, müşteri için yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verecektir.

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT aracılığı ile paket gönderimi gerçekleştiren tüketiciler kargosunu durumunu öğrenebilmek için genellikle “PTT kargo takibi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını aramaktadır. PTT kargo takibi yapabilmenin çeşitli yolları mevcuttur. Kargo barkod numarası ya da isim ile gerçekleştirilebilen kargo takibi, PTT’nın resmi web sitesi üzerinden “Gönderi Takibi” menüsü ile yapılabileceği gibi, müşterinin PTT kargo müşteri temsilcisini arayarak da yapılabilmektedir.

“PTT kargo takibi nasıl yapılır?” sorusuna cevap arayan müşteriler için bir başka takip yöntemi ise e-devlet uygulaması üzerinden yapılandır. E-devlet şifresi ve T. C. kimlik numarası ile sisteme giriş yapan bireyler, adına kayıtlı PTT kargo gönderilerini görebilmekte ve son durumu hakkında bilgi edinebilmektedir. PTT internet sitesinden gönderi takip yapmak için haberin sonunda verilen bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

http://gonderitakip.ptt.gov.tr/

Bir önceki yazımız olan PTT Yurtdışı Kargo: Güncel Gönderim Süresi ve Ücretleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir