Haz 6, 2023
25738 Görüntüleme

PTT Kargo Takibi Numaramı Unuttum, Ne Yapmam Lazım?

Yazar:

PTT kargo aracılığı ile kargo gönderiminde bulunan bazı tüketiciler, “PTT kargo takibi numaramı unuttum” diyerek ne yapacağı hakkında telaşa düşmektedir. Gönderi barkod numarasını kaybeden, unutan ya da bilmeyen tüketicilerin öncelikle müşteri hizmetlerinin araması gerekmektedir.

PTT kargo aracılığı ile kargo gönderiminde bulunan bazı tüketiciler, “PTT kargo takibi numaramı unuttum” diyerek ne yapacağı hakkında telaşa düşmektedir.

PTT Kargo, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından kurulan ve 2008 yılı itibari ile taşımacılık alanında hizmet vermeye başlayan bir PTT kuruluşudur. Gerek yurt içine, gerekse yurt dışına kargo taşımacılığı üzerine hizmet veren PTT kargo, hızlı ve kaliteli bir hizmet anlayışı gütmektedir.

PTT Kargo aracılığı ile paket gönderimi gerçekleştiren ya da adına kargo gelecek olan tüketiciler, gönderilerinin ne durumda olduğunu kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bunun için gönderi takibi hizmeti sunan PTT kargo, gönderiyi takip edebilmek için barkod numarası oluşturmakta ve müşterilerine söz konusu bu kodu iletişim kanalları üzerinden bildirmektedir. Müşteriler kendilerine iletilen gönderi barkod numarası sayesinde kargonun nerede olduğunu, teslim edilip edilmediğini ve bunun gibi pek çok bilgileri kolaylıkla öğrenebilmektedir.

PTT Kargo Takibi Numaramı Unuttum, Ne Yapmam Lazım?

PTT kargo aracılığı ile kargo gönderiminde bulunan bazı tüketiciler, “PTT kargo takibi numaramı unuttum” diyerek ne yapacağı hakkında telaşa düşmektedir. Gönderi barkod numarasını kaybeden, unutan ya da bilmeyen tüketicilerin öncelikle müşteri hizmetlerinin araması gerekmektedir. “PTT kargo takibi numaramı unuttum” diyen tüketiciler için yardımcı olmaya çalışan müşteri temsilcileri, kargonun gönderildiği takip aralığı, ad, soyad, adrese ait il ve ilçe gibi bilgilerden yola çıkarak, tüketicini kargosu hakkında bilgi verebilmektedir.

PTT kargo takibinin bu yöntemi pek tercih edilmemekle beraber oldukça zor durumlar için yarımcı olunmaktadır.  Bu nedenle tüketicinin PTT kargo takibi numarasını unutmaması önem teşkil etmektedir.

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT müşteri hizmetlerine 44 1 788 numaralı hat üzerinden ulaşabilmek mümkündür. Söz konusu bu hat üzerinden kargo ile alakalı pek çok işlem gerçekleştirilebilirken, adresten kargo alımı gibi hizmetler için de müşteri hizmetleri aranmaktadır.

PTT Şubeleri

Türkiye’nin ve hatta dünyanın her bir köşesinde lojistik hizmetleri sunan PTT, Türkiye genelinde pek çok şube açılışını gerçekleştirmiştir. Türkiye geneline yayılan PTT şubeleri, bireylere çeşitli alanlarda hizmet sağlamaktadır.

PTT’nin bahsi geçen bu şubelerinde, tüketiciler için bankacılık hizmetlerinden taşımacılık hizmetlerine, kurum ödemelerinden, maş hizmetlerine kadar pek çok hizmet sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan PTT Yurtdışı Kargo: Güncel Gönderim Süresi ve Ücretleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Takibi Numaramı Unuttum, Ne Yapmam Lazım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir