May 4, 2023
7738 Görüntüleme

PTT Kargo Takibi Yurtdışı

Yazar:

PTT kargo takibi yurtdışı gönderileri, yine PTT tarafından resmi web sitesi aracılığı ile verilen gönderi takibi uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

PTT Kargo, Türkiye’nin ilk ve köklü posta şirketi olan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından kurulan ve yaklaşık olarak 10 yıldır lojistik alanında hizmet veren bir kamu kuruluşudur. Türkiye’de hizmet vermekte olan PTT kargo, gerek Türkiye’nin, gerekse dünyanın her bir yanına taşımacılık gerçekleştirmektedir.

PTT Kargo Fiyat Listesi

PTT, lojistik alanında vermiş olduğu pek çok hizmet için bir ücret tarifesi ve gönderi ücreti hesaplama aracı gibi hizmetler sağlamaktadır. Kuruluşun resmi web sitesinde yer alan PTT Kargo fiyat listesinde yurt ve yurt dışı için gerçekleştirilen kargo taşımacılığında en güncel fiyatlara yer verilmektedir. İşte PTT kargo fiyat listesinin bir bölümü…

  • 1000 grama kadar olan posta kargoları için PTT’ye teslim ve şehir içinde 11,75 TL, şehir dışında 16,25 TL,
  • 1000 gram ile 2000 gram arası gönderilerde PTT’ye teslim ve şehir içinde 15,75 TL, şehir dışında 18,25 TL,
  • 2000 gram ile 3000 gram arası gönderilerde PTT’ye teslim ve şehir içinde 16,25 TL, şehir dışında 20 TL ödeme yapılırken,
  • 3001 gram/3,1 DESİ’den 30 kg/50 DESİ’ye kadar olan gönderilerde her bir kg/DESİ başına PTT’ye teslim ve şehir dışına1,80 TL, şehir içine 0,90 TL,
  • 50 ve 100 DESİ arası gönderilerde PTT’ye teslim ve şehir dışı için 1,40 TL, şehir içinde 0,90 TL,
  • 30 kg gönderilerde PTT’ye teslim 64,85 TL, şehir içi 40,55 TL, şehir dışı 68,60 TL,
  • 100 DESİ gönderilerde PTT’ye teslim 170,85 TL, şehir içi 103,55 TL, şehir dışı 174,60 TL ödeme yapılmaktadır.

PTT Kargo Fiyatları Yurtdışı

Turpex adı altında verilen PTT kargo yurtdışı hizmetleri için fiyat almak isteyen tüketicilerin, PTT kargo resmi web sitesi aracılığı ile verilen gönderi ücreti uygulaması üzerinden sorgulama yapması gerekmektedir. Böylelikle tüketici, kargonun ulaştırılacağı ülkeye, kargonun ağırlığına ve bunun gibi özelliklerine göre en uygun fiyat hakkında bilgi edinebilmektedir.

PTT Kargo Takibi Yurtdışı

PTT kargo takibi yurtdışı gönderileri, yine PTT tarafından resmi web sitesi aracılığı ile verilen gönderi takibi uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. PTT kargo takibi yurtdışı gönderileri için tüketicinin kendisine verilen barkod numarası ve güvenlik kodu ile sorgulatma yapması gerekmektedir. Böylelikle yurt dışı gönderileri hakkında da bilgi alınması mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan PTT Yurtdışı Kargo: Güncel Gönderim Süresi ve Ücretleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT Kargo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir