May 25, 2023
11367 Görüntüleme

PTT Kargo Takip Telefon Numarası 444 1 788

Yazar:

PTT kargo takip telefon numarası, 444 1 788 olarak bilinmektedir.

PTT kargo takip telefon numarası, 444 1 788 olarak bilinmektedir. Söz konusu bu telefon numarasını tuşlayan bir müşteri sesli yanıt sistemine bağlandıktan sonra, yurt içi gönderilerini takip edebilmek için sırasıyla 2 – 1 – 1 numaralarını tuşlamalıdır.

PTT kargo, Posta ve Telgraf Teşkilatı tarafından lojistik alanında hizmet sağlayan bir kuruluştur. 2008 yılı itibari ile hizmet vermeye başlayan söz konusu bu şirket, gerek Türkiye’nin, gerekse dünyanın dört bir yanına taşımacılık gerçekleştirmektedir.

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

PTT kargo aracılığı ile kargo gönderimi gerçekleştiren tüketiciler ve taşımaya konu olan kargoyu alıcılar için, paketin son durumu, bulunduğu nokta ve hareketlerinin gözlemlenebilmesi için takip kodu verilmektedir. Söz konusu bu kod sayesinde tüketiciler ister PTT kargo takip telefon numarasını arayarak, gerekse de resmi web sitesi üzerinden gönderi takibi uygulamasından sorgulatarak paketin son durumunu görüntüleyebilmektedir.

 PTT kargo takip işlemini online olarak gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin, PTT’nin resmi web sitesi üzerinden “Gönderi Takip” uygulamasına giriş yapması gerekmektedir. Söz konusu bu uygulamaya giriş yapan müşteriler, kendilerine bildirilen barkod numarasını ve ekranda yer alan güvenlik kodunu sisteme girerek sorgulama işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Böylelikle kargonun nereden hangi tarihte ve saat kaçta yola çıktığı, nerde olduğu ve ne zaman teslim edileceği gibi bilgileri öğrenebilmek mümkündür.

PTT kargo takibin bir diğer yöntemi ise PTT müşteri hizmetlerini aramaktır. Söz konusu bu yöntem ile yine barkod numarası ya da alıcı bilgilerini temsilciye vererek bilgi edinmek mümkündür. Ayrıca Posta ve Telgraf Teşkilatı, yani PTT e-devlet üzerinden kargo takip hizmeti sağlamaktadır. E-devlet sistemine giriş yapan bir birey, adına kayıtlı PTT gönderilerini kolaylıkla takip edebilmektedir.

PTT Kargo Takip Telefon Numarası

PTT kargo takip telefon numarası, 444 1 788 olarak bilinmektedir. Söz konusu bu telefon numarasını tuşlayan bir müşteri sesli yanıt sistemine bağlandıktan sonra, yurt içi gönderilerini takip edebilmek için sırasıyla 2 – 1 – 1 numaralarını tuşlamalıdır. Bunun ile beraber yine kargo bilgisi edinmek için PTT çağrı merkezini aradıktan sonra sırası ile 3 – 1 numaralarını tuşlaması gerekmektedir.

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT müşteri hizmetleri, PTT ile alakalı her türlü işlem ve hizmeti sağlayan bir sistemdir. Söz konusu bu hizmet sayesinde müşteriler gönderdikleri kargoları hakkında bilgi edinebilmekte, son durumunu öğrenebilmekte ve gönderi ile alakalı yaşanılan tüm problemlere çözüm bulabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Yurtdışı Kargo: Güncel Gönderim Süresi ve Ücretleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· ·
Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Kargo Takip Telefon Numarası 444 1 788

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir