Haz 5, 2023
6664 Görüntüleme

PTT Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Kolaylıkları Nelerdir?

Yazar:

PTT Kart; fatura ödeme, para çekme, para gönderme ve alışveriş etme gibi işlemlerde kullanılabilen bir kart türüdür. Bu kartı almak için Posta Çeki Hesabı olması şartı vardır. Diğer detaylar için ise PTT müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gereklidir. Ya da en yakın PTT noktasına giderek başvuru koşullarını ve detayları bizzat öğrenebilirsiniz.

PTT Kart Nedir? Ne İşe Yarar? PTT Kart Başvurusu

Alışverişten bankacılık işlemlerine kadar kullanım alanı sunan PTT Kart başvurusu için PTT şubesi ve müşteri hizmetleri yardımcı olmaktadır. Emekli maaşlarını PTT ‘den alan kişilere PTT Kart kolaylıkla verilmektedir. PTT Kart ‘ın diğer kartlar gibi herhangi bir yıllık aidatı veya kesintisi de yoktur. PTT Kart ile online alışveriş yaparken 3D ile ödeme imkanı da vardır. PTT müşteri hizmetleri ile kartın şifresini aldıktan sonra kullanmaya başlamak mümkündür. En yakın PTT şubesi ile de temasa geçerek kartınıza ait bilgileri alabilir ve çeşitli izinleri düzenleyebilirsiniz.

PTT Kart’ın Kolaylıkları Nelerdir?

PTT şubesi veya PTT müşteri hizmetleri ile yapılan PTT Kart başvurusu sonrasında alınan kartların pek çok olumlu özelliği müşterileri teşvik etmektedir. PTT kart ile tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pttmatikler ile doğal gaz, telefon, elektrik, su faturalarını ödeme, HGS bakiye yükleme, para yatırma ve çekme işlemleri, anlaşmalı kredi kartı ödemeleri, bakiye sorma işlemleri, kredi kartı borç ödeme işlemlerini PTT Kart sayesinde yapabiliyorsunuz. PTT Kart ile 3D secure kullanarak güvenli şekilde yurt içinde ve yurt dışında alışveriş yapmak oldukça avantajlıdır. Bu kartla birlikte hesabınızda para olmasa dahi kredi mevduat hesabınızdan nakit çekerek daha sonra ödeme imkanına da sahip olabilirsiniz. En düşük faiz oranları uygulayan PTT Kart ile herkese kolaylıklar tanınarak en yakın PTT şubesinden başvuru yapılması teşvik edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir