May 6, 2023
7055 Görüntüleme

PTT Kart Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları!

Yazar:

PTT Kart Nedir? PTT Kart Kullanımı ve Avantajları, PTT Kart Başvuru ve Başvuru Sorgulama ile ilgili tüm detaylar için…

PTT kart, Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri olan Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın bankacılık alanında sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerden biridir. PTT posta çeki ve hesabı bulunan müşterilere özel olarak sunulan bu kart sayesinde, PTT ATM’lerinden para çekebilmek, alışveriş yapabilmek, fatura ve kurum ödemeleri gerçekleştirebilmek mümkün kılınmaktadır. PTT’nin bu hizmetlerinden faydalanmak ve PTT Kart sahibi olmak isteyen tüketicilerin en yakın PTT şubesine müracaat etmesi ya da PTT Müşteri Hizmetleri numarası üzerinden iletişime geçmesi gerekmektedir.

PTT Kart Nedir?

Günümüzde bir bankada hesap açmak isteyen ya da PTT ile çalışmak isteyen pek çok tüketici, duymuş olduğu bu isim için “PTT Kart Nedir?” sorusunu sormakta ve kendisine bir yanıt aramaktadır.

PTT Kart, PTT’nin kendisinden posta çeki hesabı açan müşterilerine tahsis etmiş olduğu ve bu hesap ile alakalı işlemleri gerçekleştirebilecek olduğu bir kart türüdür. PTT kart sayesinde posta çeki hesabına para yatırma, para çekme, alışverişlerde ödeme yapabilme gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmek mümkündür.

PTT Kart Kullanımı ve Avantajları

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından müşteriye özel olarak tahsis edilen bu kartın kullanımı için öncelikle kart şifre belirlemek gerekmektedir. PTT Kart şifre alma işlemini PTT şubeleri üzerinden ya da müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebilmek mümkündür.

İlgili kanallar aracılığı ile kart şifresini alan bir PTT müşterisi, şifresi ile beraber ATM’leri üzerinden PTT kart giriş işlemini gerçekleştirerek bankacılık işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

PTT kart, diğer banka kartlarına kıyasla kullanıcısına daha fazla avantaj sağlamaktadır. Örneğin; PTT kart sahipleri, kullanmış oldukları bu ürün adına herhangi bir kart aidatı ödememekte işletim ücreti ile karşılaşmamaktadır. PTT’nin hesap müşterilerine sunmuş olduğu bu gibi avantajlardan faydalanmak isteyen tüketiciler kart başvurusunda bulunmakta ve başvuru durumu hakkında bilgi edinebilmek için PTT kart başvurusu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmektedir.

PTT Kart Başvuru ve Başvuru Sorgulama

PTT kart temin edebilmek adına başvuruda bulunan tüketiciler, başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilmek için sorgulama yapabilmektedir. Bu sorgulama işlemini PTT çağrı merkezinden gerçekleştirebilmek mümkün olacağı gibi, herhangi bir PTT şubesinden ya da online kanallar üzerinden de gerçekleştirebilmek mümkündür. PTT başvuru sorgulama yapmak isteyen başvuru sahibinin 444 1 788 numaralı hattı arayarak bilgi edinebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan EPTTAVM’den Alışveriş Yapanların Yorumları, Avantaj ve Dezavantajları! başlıklı makalemizde E PTT AVM, Epttavm ve PTT AVM hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT AVM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir