Nis 24, 2023
6996 Görüntüleme

PTT Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Yazar:

PTT Kart Şifresi Nasıl Alınır? SMS ile PTT Kart Şifresi Alınır mı? Müşteri Hizmetlerinden Online Kart Şifresi Almak mümkün mü? Detaylar…

PTT artık yenilenen hizmetleri sayesinde bir banka gibi hizmet veriyor. PTT sayesinde bankamatik kartına sahip olabilir ve bankamatikler üzerinden kart ile para çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra PTT kartı sizlere şubelerde sıra almada öncelikliği de tanımaktadır.

PTT Kart Şifresi Nasıl Alınır?

PTT kart şifresi ile birlikte para çekebilir ve istediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz.  Şubelere giderek TC kimlik numaranız ile birlikte kart şifrenizi alabilirsiniz. TC kimlik numarası ile birlikte sizlere verilen kart şifrelerini her zaman korumanız gerekiyor. Bu şifreleri kaybetmeniz durumunda yine şubelere giderek kart şifresi talebinde bulunmanız gerekebilir.

Çağrı Merkezi ile iletişime geçtiğiniz zaman ilk olarak güvenliğiniz için bir kontrol işlemi sağlanmaktadır. Örneğin annenizin kızlık soyadının harflerinden birkaçı sorulabilir. Daha sonrasında ise talep ettiğiniz PTT kart şifreniz sizlere hemen bildirilmektedir. Bu işlemlerin sonunda anında kart şifresi sms olarak da gönderilebilir. Kısa mesaj olarak sizlere bildirilen PTT kart şifresi ile işlemlerinizi daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Evrakların temin edilmesi ile birlikte kartınız yaklaşık 1 hafta sonra çıkmaktadır. Bu kartı aldıktan sonra yine PTT çağrı merkezini arayarak kart şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bu kartın aynı zamanda puan kazandırma özelliği de vardır ve taksit de erteleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT Bank Emekli Maaşı Taşıma ve Sorgulama başlıklı makalemizde PTT Bank, PTT Emekli Kredisi ve PTT Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir