Oca 26, 2023
9246 Görüntüleme

PTT Kredi Kartı Veriyor mu?

Yazar:

Vatandaşların hem kredide hem de kartta en çok tercih ettiği kurumlar arasında PTT’de de yer alıyor.

PTT’nin geçmişi Osmanlı’ya kadar uzanıyor. Sadece kargo, telgraf değil, bankacılık sektöründe de hizmet veren PTT, vermiş olduğu hizmet ile gözlerine üzerine topluyor. Vatandaşların hem kredide hem de kartta en çok tercih ettiği kurumlar arasında PTT’de de yer alıyor. Peki PTT Kredi Kartı Veriyor mu?

PTT Kart

İlk olarak açıklamaya PTT Karttan başlamak istedik. PTT Kart; gerçek kişi posta çekleri olan vatandaşların paralarını temin edebilmeleri, anlaşmalı olunan kurumlar dahilinde faturalarının ödemelerini otomatik bir şekilde yapılmasına yardımcı olan karttır.

Yıllık aidat ücreti olmayan PTT Kart başvurusu şubelerde yapılır, aynı zamanda 3D secure özelliği de bulunmaktadır. Yani vatandaşlar çok daha güvenli bir şekilde internet üzerinden alışverişlerini de yapabilmektedirler. Aynı zamanda işsizlik maaşı alan kişiler de PTT kart sayesinde saatlerce sıra beklemeden PTTmatiklerden hızlı bir şekilde paralarını alabilmektedirler.

PTT Kart Başvurusu ve Detayları

PTT Kart başvuruları merkez PTT şubesi ile tüm PTT şubelerinden yapılabilinmektedir. Şube vatandaşların adına posta çeki hesabı açar ve bu işlem için de 5 TL ücreti tahsil eder. PTT Kartını kapatmak isteyenlere ise bu ücret iade edilir.

PTT Kart ile fatura ödemeleri yapılabilinir. Telefona bakiye yüklenebilir. Havale yapılabilinir.

Peki PTT Kredi Kartı Veriyor mu?

PTT kredi kartı veriyor mu diye merak edenler için ise evet diyoruz. MasterCard logosu olan bir kredi kartı veriliyor.  PTT Kredi Kartı başvurusu ise PTT kart ile benzer şekilde şubelerde yapılıyor. 3 farklı kart türü bulunmaktadır. Bunlar Classic, Gold ve Platinum’dur. Sırası ile 59 TL, 66 TL ve 73 TL kart aidatları alınmaktadır. Ancak bu ücretlerin ödemesi 2. Seneden itibaren başlamaktadır.

PTT Bonus kartın ise hesap kesim tarihleri 2 farklı türde oluyor. İlki her ayın 8. günü. Diğeri ise her ayın 24. günü.

Bir önceki yazımız olan PTT Kredisi Başvuru Şartları başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir