May 27, 2023
8337 Görüntüleme

PTT Kredisi Nedir?

Yazar:

PTT’den emekli aylığı alınıyor ya da alınmıyor olsun, herkes PTT’den kredi alabilmektedir.

PTT Kredisi Nedir? Genel olarak emekli kişilerin PTT üzerinden temin ettikleri kredi türlerinden biridir. Ancak bu konuda bazı yanlış anlaşımlar bulunmaktadır. PTT kredisinden sadece PTT’den emekli maaşlarını alanlar yararlanır diye bir şey bulunmamaktadır. Emekli maaşlarını PTT’ye ibraz eden kişiler de PTT Kredisinden yararlanabilmektedirler.

PTT Kredisi Nedir? Kimler PTT Kredisi Alabilir?

PTT’den emekli aylığı alınıyor ya da alınmıyor olsun, herkes PTT’den kredi alabilmektedir. Ancak PTT’den emekli maaşı almayan kişilerin normal bir bankaya kredi başvurusu yapması ile PTT kredisi başvurusu yapması arasında fark olmamaktadır. Tek fark kredi başvurusunun PTT’den yapılıyor, ödemelerin de yine benzer şekilde PTT’den yapılıyor olması olacaktır.

PTT Kredisi Veren Bankalar Nelerdir? Hangi Bankalar PTT Kredisi Verir?

Şuanda güncel olarak PTT Kredisi veren bankalar arasında Burgan Bank, Türk Ekonomi Bankası yani TEB, Aktif Bank, Fibabanka, Odeabank, ING Bank ve Denizbank bulunmaktadır. Her bankanın belirdiği bir kredi üst limit sınırı ile yaş sınırı bulunmaktadır.

  • Aktif Bank PTT Kredisinde kredi üst limiti 60.000 TL, yaş sınır 80’dir.
  • Burgan Bank PTT Kredisinde kredi üst limiti 55.000 TL, yaş sınırı 84’tür.
  • Odeabank PTT Kredisinde kredi üst limiti 50.000 TL, yaş sınırı 75’tir.
  • ING Bank PTT Kredisinde kredi üst limiti 45.000 TL, yaş sınırı 75’tir.
  • Denizbank PTT Kredisinde kredi üst limiti 36.000 TL, yaş sınırı 80’dir.
  • Fibabanka PTT Kredisinde kredi üst limiti 30.000 TL, yaş sınırı 80’dir.
  • TEB PTT Kredisinde kredi üst limiti 30.000 TL, yaş sınırı 70’tir.

PTT Kredisi faiz oranları ise o anki piyasa koşulları, kişilerin yaşları, aldıkları kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.

PTT Kredisinde Aranan Şartlar Nelerdir?

PTT Kredisi Nedir? Sorusunu cevapladık. Peki Aranan şartlar nelerdir? PTT’den maaş alan emekliler için kredilerde kredi notunun yeterli seviyede olması ile 84 ve altı yaş grubunda olunması yeterli olmaktadır. Ancak PTT’den maaş almayanlar için kredilerde yaş sınırı değişkenlik gösterebilmektedir. Aynı zamanda kesinlikle gelir belgesinin de beyan edilmesi, aylık gelirlerin de yapılan ödeme planlarında aylık maaşın karşılayabiliyor olması gerekmektedir.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir