Nis 8, 2023
13248 Görüntüleme

PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Kaç?

Yazar:

PTT’nin yanı sıra pek çok devlet kurumlarının müşteri hizmetlerine bağlanmak veya çağrı merkezi hattına ulaşmak bazen zor olabiliyor. PTT müşteri hizmetleri hattına bağlanmak için bir süre beklemeniz gerekebiliyor.

Müşteri hizmetleri personelleri yoğunluk durumuna göre dönüş yaparken sorunlarınız ve şikayetleriniz ile yakından ilgileneceklerdir. PTT müşterisi olarak kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilir, bankacılık hizmetlerini öğrenebilir veya diğer istek, soru ve görüşlerinizi kolaylıkla iletebilirsiniz.

0850 PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

En yakın PTT şubesine gitmenize dahi gerek kalmadan tüm işlemlerinizi yapabilmek ve merak ettiklerinizi öğrenmek için PTT müşteri hizmetleri ile temasa geçebilirsiniz. Bunun için de 0850 444 1 788 nolu telefon hattını arayabilirsiniz. PTT şubesi ile yapabileceğiniz işlemleri de öğrenebilirsiniz. Bu şekilde size en yakın PTT noktasını da dilerseniz öğrenebilirsiniz.

En Yakın PTT Şubesi Nerede?

PTT müşteri hizmetleri ile temasa geçerek tüm Türkiye genelinde hizmet veren bütün PTT şubelerinin telefon, adres ve çalışma saatleri gibi bilgilerine erişebilirsiniz. Şube bilgilerine ulaşmak için ve PTT Şubesi listesine ulaşmak için PTT web sitesinden aradığınız şubenin bulunduğu şehiri seçerek detayları görüntüleyebilirsiniz.

Tüm Türkiye genelinde yaygın bir şube ağı bulunan PTT’nin ayrıca acente, posta merkezleri ve PTT’matikleri de ülke genelinde yaygın bir şekilde sunulmaktadır. PTT şubeleri ise 8.30’dan 12.30’a kadar işlem yapmaktadır. 1 saatlik öğle molası ile saat 13.30’dan 17.30’a kadar hizmet vermektedir. Merkez PTT şubeleri haricinde tüm PTT’ler cumartesi günü tamamen kapalıdır.

Posta servisi (Posta işleme merkezi), Posta ve Kargo Dağıtım merkezleri bazı bölgelerde Cumartesi günü öğleye kadar açıktır. Fatura ödemek veya para göndermek gibi diğer işlemleri sadece hafta içi yapmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kredisi

Görüşler PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Kaç?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir