May 8, 2023
9414 Görüntüleme

PTT Posta-Kargo Takip ve Sorgulama İşlemleri

Yazar:

Ülkemizin tek resmi kargo şirketi PTT’dir. Sunduğu avantajlar ile yurt dışı alışveriş sitelerinden dahi aldığınız ürünleri PTT yurtdışı kargo hizmeti ile ücretsiz alabiliyorsunuz. 

Ülkemizin tek resmi kargo şirketi PTT’dir. Sunduğu avantajlar ile yurt dışı alışveriş sitelerinden dahi aldığınız ürünleri PTT yurtdışı kargo hizmeti ile ücretsiz alabiliyorsunuz.

PTT Kargo Takip ve PTT Kargom Nerede hizmeti ile de kolaylıkla gönderi takibini yapabilirsiniz. PTT Kargo servisinin diğer özel kargo şirketlerinden de pek bir farkı yoktur. Yoğunluğa göre bazen gönderiler gecikse de mutlaka elinize ulaşmaktadır.

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

PTT Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT kargo takip servisi için farklı iletişim kanalları vardır. PTT üzerinden kargonuz var ise http://gonderitakip.ptt.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Kargonuza ait kargo takip numarasını sitedeki Barkod Numarası menüsüne girdikten sonra kargonuzu sorgula sekmesine basarak PTT yurtdışı kargo takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. PTT kargo ücretleri ile de çok avantajlı bir hizmet sunarken  444 1 788 numarasıyla sorgulama yapmak suretiyle müşteri hizmetlerine ulaşmanız yeterlidir.

PTT Yurtdışı Kargom Nerede?

PTT yurtdışı kargo hizmetlerini çok geniş alanda ve uygun fiyatlar ile sağlayan bir firmadır. PTT Kargo yurt içi ve yurt dışı gönderiler ile ülkenin 81 ilinde faaliyet gösterirken pek çok Avrupa ve Asya ülkesine de ulaşmaktadır. PTT Kargom nerede sorusuna yardımcı olacak olan kanalları ile de farklıdır. PTT Kargo takibi için internet ve müşteri hizmetleri seçeneklerine ilaveten herhangi bir PTT Kargo Şubesine giderekte isminize gelen bir kargonun olup olmadığını ve aşamalarını da takip edebilirsiniz. En uygun şekilde sunulan PTT kargo ücretleri ile gönderilerinizi ister bireysel isterseniz de kurumsal olarak kargo gönderin veya alın hesaplı tarife ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Tüm kargo ve lojistik işlemlerinin yanı sıra posta, telgraf, telefon ve bankacılık hizmetlerinden de yararlanmak için PTT’yi yaygın şube ve hizmet noktalarıyla tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT Yurtdışı Kargo: Güncel Gönderim Süresi ve Ücretleri başlıklı makalemizde PTT Kargo, PTT Kargo Takip ve PTT Kargo Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kargo

Görüşler PTT Posta-Kargo Takip ve Sorgulama İşlemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir