May 26, 2023
9362 Görüntüleme

Pttcel Numara Taşıma, Değiştirme ve Sorgulama

Yazar:

PTTCell, Posta ve Telgraf Teşkilatı tarafından yaklaşık olarak 5 yıl öncesinde kurulan ve telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren bir kuruluştur. Türkiye’nin en köklü şirketlerinden olan PTT, bankacılık, lojistik, sigorta ve bunun gibi çeşitli alanlarda sağlamış olduğu hizmetlerinin yanı sıra, PTTCell’i de kurarak tüketicilere uygun koşullarda GSM operatörü hizmeti de sağlamaktadır. Bu sayede kullanmakta olduğu GSM operatöründen memnun olmayan ya da daha uygun operatörlere geçiş sağlamak isteyen tüketiciler PTTCELL numara taşıma işlemi gerçekleştirerek, kendisi için en uygun ve en kaliteli tarifleri kullanabilmektedir. Fakat bu gibi durumlarda tüketiciler en merak ettiği konular arasında ise PTTCELL’e nasıl numara taşınacağı gelmektedir.

Pttcell Numara Taşıma

PTTCell, tüketicilerin ihtiyacına uygun tarife alternatifleri bulunan, faturası cep yakmayan ve son teknolojik alt yapıya sahip olan bir operatördür. Dolayısıyla pek çok kişi tarafından merak edilen PTTCELL numara taşıma işlemini gerçekleştirmek aslında sanılanın aksine oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için tüketicinin yalnızca Türkiye’nin herhangi bir noktasında PTT şubesine müracaat etmesi ve adres bildirimi gerçekleştirmesi halinde de geçiş yapacak olduğu PTTCell tarifesini ya da paketini belirlemesi ve Abonelik Sözleşmesi, Numara Taşıma Formu ve Satış Sonrası İşlem Sözleşmesi Formunu doldurması gerekmektedir. Bu sayede tüketici mevcut GSM operatörünü PTTCELL’e taşıma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaktır. Bu aşamada hat taşıma süresi ise 4-6 gün arasında gerçekleşmektedir.

Pttcel Numara Değiştirme

Kendi GSM operatörünü değiştirerek PTTCell kullanmak isteyen tüketiciler aynı zamanda numara değiştirme işlemini de gerçekleştirebilmektedir. PTTCell numara değiştirme için direkt olarak yeni hat satın alabilmek de mümkündür. Bunun dışında cep telefonu numarasındaki herhangi bir haneyi değiştirmek isteyen PTTCell kullanıcılarının PTTCell müşteri hizmetlerini araması gerekmektedir. Bu sayede müşteri hizmetleri tarafından sunulan çeşitli numaralardan birini tercih ederek, numara değişimini gerçekleştirebilmek mümkündür.

Pttcel Numara Sorgulama

PTTCell numara sorgulama işlemi, kullanımda olan PTTCell numarasının değiştirilmek istendiği gibi durumlarda gerçekleştirilmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı telefon numarasında değişiklik yapmak isteyen PTTCell müşterileri, operatörün müşteri hizmetlerini arayabilmekte ve kendisi için verilebilecek olan numaraları öğrenebilmektedir. Bu sayede sunulan farklı numara alternatifleri arasından dilediği numarayı tercih eden PTTCell müşterileri, böylelikle numara değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan PTTCell Müşteri Hizmetleri Numarası ve Hızlı Bağlanma başlıklı makalemizde PTTcell hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
·
Kaynak:
PTTCell

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir