May 27, 2020
5473 Görüntüleme

PTT’den Engelli Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Yazar:

Geliri olan herkes gibi engelli kişiler de kredi alabilirler.

Engelli maaşı yani diğer ismi ile 2022 aylığı, engelli ile yaşlı ve muhtaç vatandaşlara da verilmektedir. PTT’den engelli maaşı alanlar kredi çekebilir mi? İlk olarak kişilerin maaşlarını düzenli bir şekilde temin etmeleri, sonrasında ise istenilen tüm şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Engelli Maaşını Kimler Alabilir?

Engelli maaşının alınması için kişilerin yardıma muhtaç durumunda olmaları gerekmektedir. Aynı zaman vatandaşların SGK’ya bağlı olmaları, ikamet ettikleri ilde muhtaç olduklarını belgeleyen belgeyi temin etmiş olmaları gerekmektedir.

Engelli maaşı alma şartları arasında; 18 yaşından büyük olunması yer almaktadır. Eğer vatandaşlar 18 yaşından küçük ve engelli maaşı almak istiyorlarsa yakınlarının müracaat etmesi gerekmektedir. Raporda engellilik derecesinin ise yüzde 40 ve üzeri olması gerekip, nafaka almıyor, gelirinin olması gerekmektedir.

Engelli Maaşı için Başvurular Nereye Yapılır?

Engelli maaşı almak için başvuru ikamet edilen ildeki vakıfa bireysel olarak ya da yazılı olarak yapılması gerekmektedir.

PTT’den Engelli Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

PTT’den engelli maaşı alanlar kredi çekebilir mi? Geliri olan herkes gibi engelli kişiler de kredi alabilirler. Fakat bu maaşı alan vatandaşların maaşları 3 ayda bir yatırıldığı için, her sene düzenli olarak vatandaşların engellikleri kontrol edilir. Eğer rapor geçerli olursa, engelli maaşı alınması devam eder. Vatandaşların maaşlarını herhangi bir banka ya da PTT aracılığı ile temin ediyorlarsa başvurularını yapmalarında hiçbir sakıncası yoktur. Hem bankalar hem de PTT engelli kredisi kampanyaları düzenlemektedirler. Bu kampanyalardan yararlanılması halinde çok daha düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanından yararlanmak mümkündür.

Engelli Maaşı Alanlara Kredi Veren Bankalar

Geliri olan herkese her banka kredi desteği sağlar. Bazı durumlarda da kampanyalar sunulur. Örneğin; Koç Finans engelli kişiler için kredi desteği sağlar. Engelli kredisi başvurusu için de Koç Finans’a gidilmesine gerek yoktur. Telefon ilce arayarak da hızlı kredi başvurusu yapmak mümkündür.

PTT engelli kredisi de vermektedir. PTT’nin sunduğu bu kredi ile de çok daha avantajlı geri ödeme planları oluşturulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ptt Kredisi Hesaplama başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Kredim Etiketleri:
· · ·
Kaynak:
PTT Kredisi

Görüşler PTT’den Engelli Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

  • BEN ENGELLİ BİRİ OLARAK. ENGELLİ MAAŞI ALIYORUM. PTT YE KREDİ İÇİN BAŞVURDUM. LAKİN KERDİ VERMİYORLAR.LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

    BAHAR 18 Ekim 2018 14:31 Cevapla
  • Bende merak ediyorum ne yapmaliyim kanun cikcakti kredi cekebilirmiyim birde aylik 435 yatiyor neden

    Goksel 25 Kasım 2018 11:19 Cevapla
  • benim %65 engelli raporum var ama engelli kontejyanında bir şirkette çalışıyorum gelirim var ben yararlana bilme gibi bir imkanım varmı yardımcı olursanız sevinirim … iyi çalışmalar..

    osman yazar 9 Ocak 2019 15:39 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir