Haz 9, 2023
9997 Görüntüleme

PTT’den Maaş Alan Emekliye Kredi Kampanyası

Yazar:

PTT, kendisinden emekli aylıkları alan kişilere özel düşük faizli ihtiyaç kredisi desteği vermektedir.

PTT, kendisinden emekli aylıkları alan kişilere özel düşük faizli ihtiyaç kredisi desteği vermektedir. PTT Kredisi herkese verilir. Ancak PTT’den maaş alan emekliye kredi kampanyası düzenlenmiş olup, daha avantajlı imkanlar tanınmaktadır.

PTT’den Maaş Alan Emekliye Kredi Kampanyası

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar ile hem PTT’den maaş almayanlara hem de PTT’den maaş alan emekliye kredi kampanyası imkanı sağlanır. Maaşını PTT’den alanlara daha uygun faiz, çok daha uygun geri ödeme planı imkanı sağlanır.

Aktif Bank, TEB, Burgan Bank, ING Bank, Denizbank PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar arasındadır. Düzenlenen kredi kampanyalarında azami geri ödeme planı süresi 48 aydır. Ancak bir takım koşullar aranmaktadır. Bunlar; kredi notu, emeklinin yaşı, emeklinin aylık gelir durumu.

Aktif Bank PTT Kredisi Kampanyası

PTT’den Maaş Alan Emekliye Kredi Kampanyası sunan bankalardan biri Aktif Bank’tır. Bu kampanyadan yararlanacak kişilerin yaşlarının en fazla 80 olması istenmektedir. Ayrıca müşterinin yaşı ile kredi vadesinin toplamının da 84’ü aşmaması gerekmektedir. PTT Kredisi faiz oranı ise yüzde 1,99 olarak belirlenmiştir. Yani sunulan kredi sabit faizli ihtiyaç kredisi kapsamında yer almaktadır.

Denizbank PTT Kredisi Kampanyası

PTT’den maaş alan emekliye kredi kampanyası veren bankalardan biri de Denizbank’tır. Kampanyanın kredi üst limiti 36 bin TL’dir. Yine bu kampanyadan da sadece 80 yaşına kadar olan emeklilere imkan verilmektedir. PTT Kredisi faiz oranı ise bin Türk Lirası’ndan 2 bin TL’ye kadar olan kredi tutarlarında yüzde 2,39 oranında olurken, 2 bin TL  ve 9 bin 999 Türk Lirası arasındaki kredi talepleri için uygulanana aylık sabit ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2,37 olup, 10.000 Türk Lirası ve üzeri kredi tutarlarında yüzde 2,13 düzeyinde ihtiyaç kredisi faiz oranı uygulanmaktadır.

Denizbank 10.000 TL PTT Kredisi Ödeme Planı

Denizbank’a ait resmi internet sitesi üzerinden elde edilen bilgiler ışığında 10 bin Türk Lirası tutarındaki Emekli İhtiyaç Kredisi ürünü için bir ödeme planı hazırlanırsa, bu ödeme planında 48 ay vade tercihi uygulanması halinde banka tarafından uygulanacak olan aylık sabit ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 2,13 düzeyinde olup, kredinin aylık maliyet oranı yüzde 2,9478’e, yıllık maliyet oranı yüzde 35,3733’e denk gelecektir. Bu ödeme planı dahilinde Denizbank kredi tahsis ücreti kredinin binde 5’ine tekabül edecek şekilde 52,5 türk Lirası olurken, kredinin aylık taksit tutarı 363,98 Türk Lirası’na, kredi vadesi sonunda yapılmış olacak olan toplam geri ödeme miktarı ise 17 bin 370,91 Türk Lirası’na denk gelecektir.

ING Bank PTT Kredisi Kampanyası

Bu kampanyada kredinin üst limiti 45 bin TL’dir. Ayrıca emekli yaşının ise 75’ten fazla olmaması gerekmektedir. PTT Kredisi faiz oranları ise yüzde 1,59 ile yüzde 1,84 arasında değişmektedir. Faiz oranlarının değişimi alınan kredi tutarına bağlıdır.

TEB PTT Kredisi Kampanyası

8 bin TL’ye kadar alınan tüm PTT Kredilerinde yüzde 1,72 oranında, 8 bin TL’den 35 bin TL’ye kadar alınan tüm kredilerde ise yüzde 1,47 oranında faiz uygulanmaktadır. Emekli yaşının ise en fazla 70 olması istenmektedir. Ayrıca TEB masrafsız PTT Kredisi imkanı tanımaktadır.

Bir önceki yazımız olan PTT Ev Hanımlarına Kredi İmkanı başlıklı makalemizde PTT, PTT Kredileri ve PTT Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda PTT Kredileri hakkında bildiklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kutusu vasıtasıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak:
PTT Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir